Η Τσέλσι έγινε η τελευταία ομάδα που έφτασε στους προημιτελικούς του Αγγλικού FA Cup

ΛΟΝΔΙΝΟ (AA) – Στο Κύπελλο Αγγλικής Ομοσπονδίας (FA), η Τσέλσι νίκησε τον Μπάρνσλι 1-0 στο δρόμο προς τους προημιτελικούς.

Ο Μπάρνσλεϊ, μία από τις ομάδες του πρωταθλήματος πρωταθλήματος, φιλοξένησε την Τσέλσι στο Στάδιο Oakwell στον 5ο γύρο του FA Cup.

Η Τσέλσι σημείωσε 1-0 στο 64ο λεπτό με το γκολ του Τάμι Αβραάμ από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα, που ήταν χωρίς γκολ.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Τσέλσι έκανε το όνομά της στους προημιτελικούς του FA Cup.

Οι προημιτελικοί αγώνες του Κυπέλλου Αγγλίας FA πραγματοποιήθηκαν όπως η Έβερτον-Μάντσεστερ Σίτι, Μπόρνμουθ-Σαουθάμπτον, Λέστερ Σίτι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Τσέλσι-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Οι προημιτελικοί αγώνες στο κύπελλο θα διεξαχθούν στις 20-21 Μαρτίου.