Η Φενέρμπαχτσε κέρδισε εντός έδρας

Τουρκία Σούπερ Λιγκ 17 εβδομάδων Fenerbahce, Aytemiz Alanyaspor ηττήθηκε 2-1.

Ο Fenerbahçe πήρε το προβάδισμα στο 12ο λεπτό. Ο Sinan Gümüş, ο οποίος συναντήθηκε με την μπάλα στην αριστερή πλευρά μετά το ελεύθερο λάκτισμα που χρησιμοποιήθηκε στο αντίπαλο μισό, βγήκε από τον αντίπαλό του και μπήκε. Η μπάλα συναντήθηκε με τα δίχτυα όταν ο παίκτης χτύπησε την πίσω θέση με το δεξί του πόδι: 1-0.

Στο 23ο λεπτό, η μπάλα έμεινε στον τερματοφύλακα Marafona στο κεφάλι του Sinan Gümüş, ο οποίος ανέβηκε από τα αριστερά στη μέση στην εξάπλωση.

Στο 45ο λεπτό, όταν ο Μπακασέτας χτύπησε τον πόλο μακριά από την περιοχή του πέναλτι, ο τερματοφύλακας Altay έλεγχε τον δερμάτινο κύκλο.

45 + 1. Κατά τη διάρκεια της επίθεσης Fenerbahçe, η οποία αναπτύχθηκε ξαφνικά κάθε λεπτό, ο Thiam, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από τα δεξιά με το πέρασμα του Ozan, άφησε τη μπάλα στα πλευρικά δίκτυα.

45 + 3. Ο Efecan Karaca, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι κάθε λεπτό, χτύπησε τη δεξιά διαγώνια, και ο τερματοφύλακας Altay Bayındır πήρε μια γωνία μπάλας.

Στο 48ο λεπτό, ο Berkan İsmail Kutlu έστειλε τη μπάλα μακριά από τον Altay στο κόρνερ που χρησιμοποίησε ο Bakasetas στην περιοχή του πέναλτι. Συναντώντας με την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι διαγώνια, ο Davidson χτύπησε την μπάλα πήγε αυτόματα από την κορυφή.

Ο Fenerbahçe κέρδισε ένα πέναλτι στο 65ο λεπτό. Η Valencia παρενέβη στο σφάλμα της άμυνας του Aytemiz Alanyaspor, απέναντι στον τερματοφύλακα και ο διαιτητής Halil Umut Meler έδειξε το σημείο πέναλτι όταν η παρέμβαση του Marafona ήταν στο έδαφος.

Ο τερματοφύλακας Marafona κατάφερε να διώξει την μπάλα στο πέναλτι της Βαλένθια, ο οποίος ήταν υπεύθυνος της μπάλας στο 67ο λεπτό.

Στο 70ο λεπτό, η Fenerbahçe αύξησε τη διαφορά σε 2. Συναντώντας με τη μπάλα στη μέση του αντιπάλου, ο Ozan Tufan μετέφερε τον δερμάτινο γύρο στον Pelkas, ο οποίος έτρεχε πίσω από την άμυνα στην περιοχή του πέναλτι. Σε αυτό το κομψό σουτ του παίκτη από το έδαφος, το δέρμα πήγε σε στρογγυλά δίχτυα: 2-0.

Ο Aytemiz Alanyaspor κέρδισε ένα πέναλτι στο 79ο λεπτό. Το ελεύθερο λάκτισμα του Μπακασετά από τη μέση του αντιπάλου μισό του γηπέδου, άφησε το διαγώνιο ελεύθερο λάκτισμα στην περιοχή του πέναλτι και ο διαιτητής Halil Umut Meler έδειξε το σημείο πέναλτι μετά την παρέμβαση του Sadık Çiftpınar. Στο 80ο λεπτό, ο Μπαμπακάρ, ο οποίος ήταν υπεύθυνος της μπάλας, χτύπησε με τη μπάλα: 2-1.

Στο 87ο λεπτό, ο τερματοφύλακας Altay έλεγξε τη μπάλα στο κεφάλι του Babacar, το οποίο ανέβηκε καλά από τα αριστερά στο αποτελεσματικό μέσο του Bareiro γύρω από το σημείο πέναλτι.

90 + 4. Ο Ferdi Kadıoğlu, ο οποίος συναντήθηκε με την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι με το πέρασμα του Mert Hakan στην επίθεση του Fenerbahçe, γύρισε την μπάλα από τον πόλο στον αγωνιστικό χώρο.

90 + 5. Ο Altay Bayındır πήρε τη μπάλα μακριά από το χτύπημα του Moubandje από την αριστερή διαγώνια έξω από την περιοχή του πέναλτι.

Δεν υπήρχε άλλη θέση στον αγώνα και ο Fenerbahçe κέρδισε 2-1 από το γήπεδο.

Ο Fenerbahce ξεκίνησε τη σειρά

Ο Fenerbahçe, ο οποίος νίκησε τον Aytemiz Alanyaspor 2-1 στον αγώνα που είχε στενή σχέση με τη σύνοδο κορυφής στη 17η εβδομάδα του Super League, έπιασε τη σειρά.

Στην αρχή του πρωταθλήματος, οι κίτρινοι-σκούρο μπλε άνθρωποι, που έκαναν ένα αήττητο σερί 7 παιχνιδιών, αλλά έχασαν διαδοχικά, κατάφεραν να κερδίσουν τα 3 τελευταία παιχνίδια.

Ο Fenerbahçe νίκησε επίσης τον Aytemiz Alanyaspor μετά τον Medipol Başakşehir και τον Kasımpaşa στο πρωτάθλημα.

Ο Σινάν έκανε σιφτά

Ο Sinan Gümüş σημείωσε το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα με τη φανέλα της Fenerbahçe.

Ο Σινάν, που έμεινε στο περιθώριο κατά τη διάρκεια της σεζόν, δεν είχε ζήσει τη χαρά των γκολ στα παιχνίδια που έπαιξε πριν.

Στο 12ο λεπτό του αγώνα, ο Σινάν κατέγραψε το γκολ που έθεσε την ομάδα του μπροστά, και στο 61ο λεπτό, αντικαταστάθηκε από τον Mert Hakan Yandaş.

Η ποινή έχασε

Ο Φενερμπαχτσέ δεν μπορούσε να επωφεληθεί από το πέναλτι στο 67ο λεπτό του αγώνα.

Στο 65ο λεπτό του αγώνα, η Βαλένθια πήρε ξανά την μπάλα στο πέναλτι που κέρδισε η Βαλένθια που έμεινε στο έδαφος στην περιοχή του πέναλτι.

Στο σουτ αυτού του παίκτη, ο τερματοφύλακας Marafona κατάφερε να πιάσει την μπάλα.