Η Chelsea κλειδωμένη City և είναι γεμάτη για το κύπελλο Chelsea … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η Tuhelle υπέγραψε η Τσέλσι στον τελικό του FA Cup. Ο Γερμανός προπονητής οργάνωσε το τέλειο σχέδιο του κλουβιού “Μάντσεστερ Σίτι” του Pep Guardiola և στο 55ο λεπτό με το στόχο του Χακίμ, δηλαδή του Ίγκκε, πήρε προκριματικό νίκη 1-0 է ο τελικός αντίπαλος περιμένει το αύριο ζευγάρι – “Λέστερ”. – Σαουθάμπτον

Οι Blues έδειξαν ότι ήταν πολύ πιο πρόθυμοι να επιστρέψουν το εισιτήριο στο Wembley καθώς οι Citizens αγωνίστηκαν με μερικές αλλαγές στην αρχική τους σειρά, σαν να μην ήταν αρκετό, έχασαν νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο λόγω τραυματισμού στον ηγέτη τους Κέβιν Ντε. Μπρουν.

Τώρα ο Τόμας Τόσελ, ο πρώτος Γερμανός προπονητής που έφτασε στον τελικό του Κυπέλλου FA, είναι πολύ κοντά στο να κερδίσει τον τίτλο τους πρώτους μήνες του στο νησί.

Στο μυαλό των προπονητών

Με το κλασικό στυλ που χρησιμοποίησε στην Chelsea από την πρώτη του μέρα, 3-4-3, ο Thomas Tuchel ηγήθηκε των Blues the στους ημιτελικούς στο σπίτι με τους Kepan, Rudiger, Thiago Silva թ Atpilicueta στην άμυνα, ο Chilvel κάλυψε και τα δύο άκρα, Ο Kande org ήταν ο αρχικός αμυντικός μέσος, το επιθετικό τρίο ήταν ο Zi Ike, Mount, Werner.

Και η City έκανε πολλές αλλαγές, Stephen 4-3-3 Ο Stephen προτιμήθηκε στο σπίτι, Cancello, Ruben Diaz, Laporte և στην άμυνα του Madi, Rodin, Fernando և De Bruyne στον πυρήνα με τους Torres, Sterling և Jesus για την επίθεση επίθεσης. Οι Άντερσον, Walker, Stones, inc ίντσενκο, Gidogan, Bernardo Silva, Mahrez, Fontaine έμειναν εκτός.

Αγώνας:

Εκμεταλλευόμενος το γεγονός ότι το “City” υπέφερε από χημεία λόγω της έλλειψης πολύ σημαντικών παικτών, η “Chelsea” ξεκίνησε τον αγώνα με μεγαλύτερο ενθουσιασμό, πράγμα που σημαίνει ότι στο 7ο λεπτό βρήκαν το δίχτυ με τον ge igek, αλλά μετά τη χρήση αυτό, ο στόχος δεν μετρήθηκε. Κάτω οι επισκέψεις στο προσωπικό του Stevens έγιναν συχνότερες, όπως στο 19ο “Chilwell” ή στο 34ο με την απεργία “Reese James Ames”, η City παρουσίασε μεγάλη αδυναμία στο έργο.

Το δεύτερο ημίχρονο πέρασε με το ίδιο άλογο, στην πραγματικότητα, η κατάσταση έγινε ακόμη πιο περιθωριακή για το “City” από τη στιγμή που ο De Bruyne βγήκε στο γήπεδο το 48ο λεπτό λόγω ενός αστραγάλου, το οποίο προκαλεί ανησυχία στους “πολίτες” ” “Η Τσέλσι μύριζε ήδη αίμα, τη στιγμή που περίμενε, ήρθε 55.

Ο Μάουντ βρήκε τον Βέρνερ με ένα υπέροχο σταυρό, έστειλε ένα έτοιμο γκολ για τον Έκικ, ο οποίος δεν είχε κανένα πρόβλημα να ανοίξει το σκορ στο σπίτι. Στην πραγματικότητα, τέσσερα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης έχασε μια τεράστια ευκαιρία, κάνοντας το σκορ 2-0, αλλά ο Στίβεν βγήκε μπροστά από τους τέσσερις νικητές.

Ο “City” αποφάσισε να διεκδικήσει τις ελπίδες που είχαν αφήσει τα τελευταία δέκα λεπτά, χάνοντας καλές στιγμές στο 82ο με τον Rodri, στο 84ο με τον Sterling (αν και ήταν εκτός παιχνιδιού), αλλά με καθυστέρηση, ο επικεφαλής του Diaz, Kepas “παρόν” φωνάζοντας, βοηθώντας τον να βελτιώσει την ομάδα του.

Τσέλσι:Kepa, Silva (88 ‘uma uma), Atpilicueta, Rudiger, Chilwell, James Ames, org Orginio, Cade, δηλαδή Yeje (79’ Emerson), Mount (70 ‘Pulisik), Werner (79’ Haverts)

People City: Stefan, Cancello, Medi, Laport, Diaz, Fernandinho, De Bruyne (48 ‘Fontaine), Rodri, Sterling, Jesus, Torres (64’ Gidogan)

Πηγή: sport-fm.gr