Η CyView Latsia γιορτάζει το 11ο πρωτάθλημά τους

Τελικός 3 2 πρωταθλητή γυναικών ΟΠΑΠ:

Η CyView Latsia παραμένει στο θρόνο του γυναικείου χάντμπολ. Η ομάδα του Απόστολου Μιχαήλ κέρδισε την Κυριακή (04/4) με εντυπωσιακό 35-23 EN Ο Αθηένου κέρδισε το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα (μετά το 2019, όπως διακόπηκε πέρυσι) և το 11ο στην ιστορία του, όλα μετά το 2000: Αυτή η νίκη, η ομάδα του Λάτσιο έκανε το σκορ 4-1 στους δύο αγώνες του τρέχοντος έτους (2-1 τελικοί -1 2-0 στην κανονική σεζόν).

Ο τρίτος τελικός διεξήχθη στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο και ήταν μισό ντέρμπι. EN Ο Αθηένου ήθελε να μειωθεί η νίκη σε 3-2 και έστειλε τη σειρά στο γήπεδο της. Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 14-11.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι οικοδεσπότες δεν άφησαν περιθώρια να αμφισβητήσουν την κυριαρχία τους. Σταμάτησαν 35-23 (21-12 ατομικά σκορ) όταν η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου σκόραρε 13 γκολ. Η Solea πρόσθεσε 7 και ο Dimitri riich πρόσθεσε 5. Ένα άλλο σπουδαίο παιχνίδι της Magda Papa για την EN Athienou, έβαλε 11.

Η ομάδα του Λάτσιο κερδίζει το πρωτάθλημα σε 14 παιχνίδια με 13 νίκες και 1 ήττα.

Υπάρχει κάποια προετοιμασία για τις ομάδες στο τουρνουά Final-4 του Κυπέλλου Γυναικών του ΟΠΑΠ, το οποίο θα πραγματοποιηθεί σε ένα μήνα με τη συμμετοχή των CyView Latsia, EN Athienou, AO Aradippou և Panhellenic.