Η DAMBO έσωσε το σημείο Ապ για τον Απόλλωνα με κορυφή 90 + 8.

Ήταν μια μεγάλη έκπληξη στην Πάφο, αλλά ο Ντάμπο σημείωσε το γκολ + 90 + 8 για να κρατήσει το σημείο του Απόλλωνα (1-1) εναντίον της Καρμιώτισσας στο πλαίσιο του 23ου παιχνιδιού του Πρωταθλήματος Cyta. Αυτή τη σεζόν, η Καρμιώτισσα φλερτάρει με τον Απόλλωνα για δεύτερη φορά, αλλά κυριολεκτικά δεν πέτυχε την τελευταία στιγμή. Στην κορυφή, ο Απόλλων πλησίασε το -1 με 48 πόντους. Η Καρμιώτισσα αυξήθηκε κατά 18 βαθμούς, αλλά παραμένει στην προτελευταία θέση.

Ο Απόλλωνας ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, είχε 3-4 πολύ καλές πιθανότητες, με αποκορύφωμα το τερματοφύλακα 37 ΄ Πίτα. Στον αγώνα της επιστροφής, στον οποίο έπαιξε ο Joachim Tumpa, ο οποίος έκανε δύο μεγάλες αποταμιεύσεις, μαζί με τον επιθετικό Romo, η Karmiotisa έφτασε σε ένα εξαιρετικό σημείο τριών πόντων, αλλά ο Dabo μίλησε τελευταία. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Απόλλων είχε καλή απόδοση μόνο στο τέλος του αγώνα.

Ο ιστότοπός μας, kerkida.net, σας έφερε ζωντανή την εξέλιξη του παιχνιδιού από τον “Στέλιο Κυρακίδη” …

2΄ Παραβίαση για τον Απόλλωνα, που έγινε σε πολύ καλό μέρος στην Πίτα

3΄ Η μπάλα πραγματοποιήθηκε από τον Bissessar στην άμυνα και η μπάλα εμφανίστηκε στη γωνία, η οποία δεν χρησιμοποιήθηκε

8΄ Υπήρχαν συνθήκες για τον Απόλλωνα να απειληθεί ως ανόητα, αλλά η μόνη νίκη ήταν η γωνία

9΄ Ο Χάμπο ξεκινάει την μπάλα

10΄ Στη διασταύρωση του Σάσσι από τα δεξιά, ο Μαλεκκίδης οδήγησε στη γωνία

Στα δεκαπέντε λεπτά του αγώνα, ο Απόλλωνα προσπαθεί να αναγκάσει τον εαυτό του, αλλά η Καρμιώτισσα δεν τον επιτρέπει.

μπαίνω

20 σταυροί ianiotas, Pitta χτυπά το κεφάλι του από την κορυφή, σπρώχνει πίσω Tumba

21΄ Ο Μαλεκκίδης σουτάρει έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο τερματοφύλακας όμως δείχνει ότι δεν είναι ερασιτέχνης.

– Η ομάδα του Ανή Πετράκη έχει αυξήσει την ταχύτητά της, ψάχνει για γκολ

25΄ Η επίτευξη έξω από τον κεντρικό διάδρομο, Biseswar, δεν ήταν καλό τέλος

27΄ Λίγα λεπτά αργότερα η Καρμιώτισσα εμφανίστηκε και μας έδωσε μια λύση για τον Απόλλωνα.

30΄ Επικίνδυνο από την αριστερή Karmiotisa, πέρασμα του Sassi, ο Justen περνά τη μπάλα στον τερματοφύλακα του

Από -25 η ομάδα Polemidia ασκεί πίεση … καλύτερα

– 63% κατοχή της μπάλας του Απόλλωνα

35΄ Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα, ο Πίττας χάνει με κεφαλιά μετά από ένα πέρασμα από τον Ντινίνι

37΄ Το φοβερό σουτ μακράς εμβέλειας της Πίττας, η μπάλα χτυπά τη σέντρα. Θα ήταν ένας φανταστικός στόχος από τον διεθνή άσο αν η μπάλα είχε θετικό τέλος για το “blues”

μπαίνω

39΄ Η τελική προσπάθεια του Dignini δεν ήταν δύσκολο για τον Tumba να τελειώσει από το ύψος της περιοχής

Η ακατάλληλη τοποθεσία των 40 ian anniotas έξω από την περιοχή

-Μερικές φορές ο Απόλλωνας αποδίδει καλά, αλλά στην Πάφο παραμένει … μηδέν

Λήξη μισής ώρας χωρίς καθυστερήσεις

Κάντε κλικ: ΕΔΩ για τα πρώτα 45 λεπτά των στατιστικών

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

48΄ Η τρομερή ώθηση του Justim Tampa μετά το κεφάλι του Jude μετά το φάουλ του Pedro. Ο 22χρονος κυπριακός τερματοφύλακας έκανε τη μπάλα δική του με μια διπλή προσπάθεια

49΄ Από την πλάγια θέση, το χαμένο σουτ από τα χαμένα anniotas

– Μια στιγμή στο γήπεδο, Tumpas, δεν χρειάζεται να ανησυχείτε

57΄ Papunashvili αντί για ian anniotas, το πρώτο βήμα – Πετράκης

μπαίνω

63΄ Ο Χριστός αντί του Νεόφυτου στη θέση του Χατζιβasilλη արգ Bargan. Διπλή αλλαγή από τον Chris Mikael

66΄ Κίτρινη κάρτα για εμάς

67΄ Εξαιρετική ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Αφού έκανε ένα λάθος, ο Perez έβγαλε τη μπάλα μακριά από την κοντινή απόσταση.

69 ‘GOAL / Με τον Romo, η Karmiotisa ανοίγει το σκορ. Μόνο στο παιχνίδι εναντίον του Δημητρίου, σημείωσε γκολ 1-0. Εξαιρετικό πέρασμα από το Sassi

μπαίνω

– Ο Απόλλωνας πρέπει να κάνει έναν γύρο από το 48, είναι πολύ δύσκολο, արմ Η Καρμιώτισσα έχει τώρα ένα πλεονέκτημα.

73΄ Αναγκαστική αλλαγή για την Καρμιώτισσα – Μάριο Στυλιανό αντί για Χριστόφη

75΄ Dabon և Matei μέσα, Pittas και Hampos έξω. Petrakis … αντίδραση μετά την μπάλα που έλαβε η ομάδα του

76΄ Στο τελευταίο λεπτό, ο Δημητρίου πιάνει τη μπάλα, ενώ ο Σάσσι γίνεται επικίνδυνος

80 ‘Ανεπιτυχές σουτ από τον Μπισάρ

81΄ Το Bensop αντικαθιστά τον Ντένικ

82 ‘Η νέα μεγάλη αντεπίθεση της Tumba, από κοντινή απόσταση κοντά στο κεφάλι του Ρόμπερτς, μετά το πέρασμα του Ματέι

83` Ο Matey χάνει τη μπάλα

90 + 6 Μ. Sassin և Savva στις θέσεις του Valente և Bargan

90 + 8 ΓΚΟΛ με τον Ντάμπο Απόλλωνα στον τελευταίο γύρο. Γύρος στο σπίτι ուժեղ Το δυνατό σουτ του Γάλλου για 1-1, և Σφυρίχτρα από πίσω.