Η ETHA πήρε την 8η θέση, AEL – την 9η

Η ETHA κέρδισε το δεύτερο παιχνίδι εναντίον της AEL με νίκη 94-63 επί του Νίκου Σολομωνίδη, τερματίζοντας όγδοη στην κατάταξη του ΟΠΑΠ Basket League με δύο νίκες και το Blues στην ένατη θέση.

Ο Monathan Hutson με 31 πόντους (5 τρεις πόντους, 3 ριμπάουντ, 7 ασίστ) έγινε ο MVP του αγώνα, ακολουθούμενος από τον Eden Samuel Ewing με 24 πόντους (1 τρεις πόντους, 18 ριμπάουντ և 2 ασίστ).

Η ETHA ήταν 16 πόντους μπροστά από τα πρώτα δέκα λεπτά (14-30) και πρόσθεσε πέντε πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (32-53). Την τρίτη δεκαετία, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ (47-79), την τέταρτη δεκαετία, οι οικοδεσπότες μειώθηκαν κατά έναν βαθμό, φτάνοντας στο τελικό 94-63.

Υπενθυμίζεται ότι η ομάδα της Έγκωμης κέρδισε τον πρώτο γύρο 90-56 στο Στάδιο Θάσου Παπαδόπουλου στην Ελευθερία.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ TASS MIN. 14-30, 32-53, 47-79, 63-94: