Η Masera σημείωσε πέντε γκολ στην Πάφο, ένα βήμα μακριά από την APOEL

Η APOEL κέρδισε ένα σημαντικό διπλό στις προσπάθειές της να μπει στους πρώτους έξι στον 20ο γύρο στο “Στέλιος Κυρακίδης” 3. Νικώντας την Πάφο με 2 πόντουςότι: κούρσα σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι. Οι Sahar (31 ‘), Padis (37’), Ensun (48 ‘) և Satsias (66’) և Valakari (86 ‘) σημείωσαν το τελικό σκορ με ένα πέναλτι. Οι μαθητές του Σάββας Πουσαϊτίδης σημείωσαν 23 πόντους, λιγότερους από έναν από τον Μιχαηλένκο και δύο από τους 6ότι: Δόξα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε. Αργή, αλλά μετά το 20ο λεπτό πήρε φωτιά. Εκείνη τη στιγμή, ο Βασίλης Δημητρίου έθεσε ποινή στους φιλοξενούμενους στο σημάδι Σαχάρ με το σύμβολο Σαχάρ, αλλά μετά την προσφορά του VAR, αφού μπήκε στην οθόνη, απέσυρε την απόφασή του, υποδεικνύοντας ότι ο αγώνας πρέπει να συνεχιστεί.

Στο 29ο λεπτό, ωστόσο, ο Quinta έκανε ένα λάθος εναντίον του Cielis, το VAR παρενέβη για άλλη μια φορά, ավար Ο Κύπριος διαιτητής είδε ξανά το βίντεο, αυτή τη φορά δείχνει τη λευκή μπάλα. Στο 31ο λεπτό, ο Σαχάρ πήρε τη θανατική ποινή και σκόραρε, κάνοντας το 1-0 για τα μπλε-κίτρινα.

Η ομάδα του Nmitro Mikhailenko αντέδρασε γρήγορα և στο 37ο λεπτό «απάντησε» με ένα φρικτό ψεύτικο πυροβολισμό από τον Panic, με τον πρώτο του πρωταθλητή της Κύπρου, «κρεμώντας» τον Uzoho, χτυπώντας 1. 1, το σκορ “έκλεισε” το μισό. ,

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε τέλεια για τον ΑΠΟΕΛ μετά από μόλις το 48ο λεπτό, ο Ένσουε έφτασε στο 2-1 σε κλειστό παιχνίδι. Πριν από τον πολιτογραφημένο στόχο του Ισπανού, αχ ahid “χόρευε” την άμυνα της Πάφου, αλλά η θέση του καταλήφθηκε από το τερματοφύλακα.

Οι μπλε-κίτρινοι σηκώθηκαν και βρήκαν ξανά τα δίχτυα. Στο 66ο λεπτό, ο Satsias σκόραρε από μια μικρή περιοχή για να κάνει το 3-1.

Οι οικοδεσπότες κατάφεραν να μειώσουν το σκορ σε 86 με τον Βαλακάρι, σημειώνοντας από 11 βήματα, για να κάνει το τελικό 2-3 μετά το χτύπημα του Μέρκη.

Με αυτούς τους τρεις πόντους, το APOEL παίρνει steps έξι βήματα μετά τη βαθμολογία 23 πόντων, το οποίο είναι διπλάσιο από το Doxa, το οποίο είναι 6 πόντοι.ότι: և Από την Πάφο, Νέα Σαλαμίνα մեկ Στον Ολυμπιακό, που έχουν 24 πόντους.

Πάφος (Mikhailenko). Rudko, Sate, Arayuri, Quinta, Aurelio, Four, Panic, Lelyukin (58 ′ Murphy), Cabral, Valacari, Berigo

Στο παγκάκι. Πέτρου, Βαρέλα, Αντόνιο, Τόρες, Ρακέλ, Χαριδήμου, Πακαλίδης

APOEL (Παρουσιτίτιδα). Uzoho, Ensue, Jorge, Cielis, Wheeler, Ludemo, Satsias (90 + 4 ′ Nushiu), ah ahid, Clonaridis (46 ′ Dongala), Yeprem (70 եռն Bern), Sahar (80 ′ Merkis)

90 + 4 μέσα Nuciu μέσα, Satsias έξω.

90 ′ Τέσσερα λεπτά καθυστέρηση.

87 ‘ΓΚΟΛ 2-3. Οι στόχοι του Valakar և μειώνουν.

85 ‘ΚΥΡΩΣΗ για την Πάφο Μετά το χέρι της Μέρκης.

Η 80 Merkis αντικαθιστά τη Σαχάρα.

70 ‘Burn, Έφραϊμ έξω.

66 ‘ΓΚΟΛ 1-3. Ο Satsias σκοράρει δύο γκολ από μια μικρή περιοχή.

59 ‘Κίτρινη κάρτα για τον Ντονγκαλά.

58 ‘Ο Murphy αντικαθιστά τον Lelyukin.

48 ‘ΓΚΟΛ 1-2. Αχ αχίντ «έκπληκτος» η άμυνα της Πάφου, έπαιξε το παιχνίδι, βρήκε την μπάλα στον τερματοφύλακα, εμφανίστηκε με τον Τζορτζ, ο οποίος γύρισε στον Εσούεν, έστειλε την μπάλα στο δίχτυ από ένα άδειο δίχτυ από κοντά.

46 ‘Ο Ντονγκάλα αντικαθιστά τον Κλοναρίδη.

ΜΕΡΟΣ Β.

ΠΑΝΩ ΜΙΣΟ.

45 ′ Καθυστερήσεις τεσσάρων λεπτών.

42 ‘Κίτρινη κάρτα για τον Λλυουκίν.

37 ‘ΓΚΟΛ 1-1. Ο πανικός ισούται με ένα τρομερό χτύπημα.

33 «Το κεφάλι του Κλωναρίδη είναι λίγο έξω.

31 ‘ΓΚΟΛ 0-1. Το Sahar և ανοίγει τον λογαριασμό.

29: Ποινή για APOEL! Σύμφωνα με την πρόταση του VAR, επισημαίνοντας το Quinta στο Cielis. Ο Βασίλης Δημητρίου πήγε στην οθόνη, είδε τη σκηνή και έδειξε τη λευκή μπάλα. Κίτρινη κάρτα για την Quinta.

20 Βασιλιάς Βασίλης Δημητρίου σφυρίχτηκε το πέναλτι για την APOEL Ο Σαχάρ με το σημάδι Σαχάρ, αλλά μετά από έλεγχο VAR πήγε για παρακολούθηση և να ανατρέψει την απόφασή του.

Η στροφή του Κλοναρίδη απομακρύνει τον Arayur.