Η Telta σταμάτησε το τρένο Atletico

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤ-ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ. 2-2:

Στάδιο: Wanda Metropolitano

Gel από το πουθενά για το Atletico. Ο “Rochiblanos” παρέμεινε εντός έδρας στο παιχνίδι με την Telta 2-2, προτού γυρίσουν τον αγώνα εναντίον του Suarez, και τώρα οι “Real” και “Barcelona” βρίσκονται στο -8. Ωστόσο, η ομάδα του Simeone έχει έναν αγώνα λιγότερο.

+ 10 ξανά από το “Real” և “Barcelona” “Rochiblanos”, που έχουν λιγότερους από έναν αγώνες.

Στο 2ο λεπτό, η Telta έχασε μια μεγάλη διπλή ευκαιρία με τους Nolito και Aspas, και στο 5ο λεπτό, ο πυροβολισμός της Kontogbia έφυγε λίγο μακριά.

Τελικά, στο 13ο λεπτό, ο Bryce Mendet έκανε ένα πέρασμα από τα δεξιά και ο Mina, ο επικεφαλής των ψαριών από κοντά, έφτασε στο 0-1.

Το “Atletico” έπρεπε να πάρει το προβάδισμα για να σπρώξει և Στο 44ο λεπτό, ο Gi Orente γύρισε από τα δεξιά και ο Luis Suarez έφτασε στο 1-1 με κλειστό σουτ.

Το “Rochiblanos” μπήκε έντονα τόσο στο replay όσο και στο 50Σε: λεπτά Suarez “χτύπησε” ξανά. Η Contogbia ανέβασε τον Lodi από τα αριστερά, ο οποίος έκανε αμέσως μια στροφή και ο Suarez πήρε το σκορ 2-1.

Στο 55ο λεπτό, μετά από το λάθος της Torreira, ο Bryce Mendet εμφανίστηκε στην επιθετική θέση, αλλά η Contogbia έσωσε το γκολ με ένα εντυπωσιακό σουτ, και στο 59ο λεπτό, ο σουτς του Σουάρεζ σταμάτησε.

Στο 68ο λεπτό, ο Mayo έχασε μια ιδανική στιγμή, και στο 74ο λεπτό, η Tapia παρακάμπτει τον Suarez ξανά, και στο 76ο λεπτό, το κεφάλι του Saul πήγε λίγο πιο μακριά.

Στο 83ο λεπτό, το σουτ του Τζενέζεν πήρε μεγάλη, και στο 89ο λεπτό, ο Άσπας έκανε ένα κατακόρυφο σουτ από τον Σολάρι, ο οποίος πέρασε από τα δεξιά, και η Φερέιρα συνέδεσε από 2-2.

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣOblak, Savic, Jimenez, Felipe (46 ‘Felipe), Lodi, Saul, Contogbia, Koke, ore iorente, Κορέα, Suarez

ΚΑΤΑΡΓΕΙBlanco, Mayo, Mourinho, Araujo, Denis Suarez, Aaron Martin, Tapia, Bryce Mendet, Aspas, Nolito (69 ‘Solari), Mina (75’ Ferreira)