Η TOFA κερδίζει στο League of Legends

Στο μπάσκετ FIBA ​​Championship League Group B, η ΤΟΦΑ νίκησε την ομάδα της Νότιας Κύπρου Ελληνοκύπριου Κεράβνου 78-67.

Και οι δύο ομάδες έλεγξαν το χιόνι. Το 6ο λεπτό της περιόδου, στο οποίο σκόραρε η TOFA με τους Zubcic και Berkan Durmaz, και ο Keravnos σκόραρε με τους Rozzel και Stylianou, ήταν ίση με 11-11. Η TOFA, η οποία αύξησε τα κέρδη του αντιπάλου της τα τελευταία λεπτά, ολοκλήρωσε την πρώτη περίοδο το 19-13.

Ο εκπρόσωπος της Bursa ξεκίνησε τον δεύτερο γύρο με ρυθμό, όταν το σκορ προστέθηκε από τους Purcell, Muhsin Yaar και Berkan Durmaz, η διαφορά αυξήθηκε σε διψήφια ψηφία (25-15) στο 13ο λεπτό. Αν και η φιλοξενούμενη ομάδα, η οποία είχε μια πιο ομαλή εμφάνιση από το διάλειμμα που πήγε, κατάφερε να μειώσει τη διαφορά, ειδικά με το αποτελεσματικό παιχνίδι του Rozzell, η γκαρνταρόμπα επισκέφθηκε το στυλ του TOFA 36-32.

Ξεκινώντας με το τρίτο μάτι αυξάνοντας το μπακ, η ΤΟΦΑ έπιασε μια σειρά 10-0 όταν αντιμετωπίστηκε με τον Ζούμπτσιτς στην άμυνα και η διαφορά ήταν έως και 14 κέρδη στο 23ο λεπτό: 46-32 Η φιλοξενούσα ομάδα, που πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού με τη διαφορά, συνέχισε το καλό παιχνίδι και μπήκε στην τελική περίοδο το 63-49.

Στο τελευταίο τρίμηνο, η ΤΟΦΑ, που έβαλε το παιχνίδι πολύ καλά και κατάφερε να διατηρήσει τη διαφορά έναντι του αντιπάλου της, κέρδισε το παρκέ 78-67.