Η United δημιουργήθηκε για τα “αστέρια”, … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Ενωμένοι, δεν είναι πια αστείο. Η ομάδα του Ole Gunnar Solskj .r έχασε ένα άλλο παιχνίδι εναντίον της Tottenham Hotspur, αλλά, όπως και η αγαπημένη του συνήθεια, έχασε 3-1 στο Λονδίνο.

Με αυτά τα τρία σημεία, οι “κόκκινοι διάβολοι” πλησιάζουν περισσότερο στη διασφάλιση της δεύτερης θέσης, επομένως, στη συμμετοχή τους στο Champions League της νέας σεζόν, ενώ η ομάδα του Μωυσή Μουρίνιο παραμένει στην 7η θέση, έξι βαθμούς μακριά από την έκτη θέση, τέσσερα έως τρία.

Όσον αφορά τον αγώνα, η “Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ” ήταν εκείνη που είχε τα ηνία του παιχνιδιού γενικά, αλλά δεν μπόρεσε να δημιουργήσει σαφείς ευκαιρίες, αλλά στο 33ο λεπτό κατάφερε να φτάσει στο γκολ, αλλά τελικά δεν έλαβε υπόψη. Συγκεκριμένα, ο Cavani νίκησε τον Joris μετά από ένα τεράστιο πέρασμα από τον Pogba, αλλά ο στόχος δεν μετρήθηκε ποτέ, καθώς αποδείχθηκε μέσω του VAR ότι ο McTomini έκανε ένα λάθος εναντίον του Sean στην αρχή του γύρου.

Για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, το σοκ έληξε στο 40ο λεπτό, καθώς η εξαιρετική συνεργασία του Kane և Moura έβαλε τον Sean στην επιθετική θέση, δίνοντας στους οικοδεσπότες το προβάδισμα στο κενό δίχτυ, και το σκορ 1-0 έγινε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η United φάνηκε να εκρήγνυται. Από το πρώτο λεπτό έβαλε την Τότεναμ στην επικράτειά του, φάνηκε ότι η ισοπαλία ήταν θέμα χρόνου, η οποία επιβεβαιώθηκε το ’57. Ο Fred ανέπτυξε την ομάδα του, έκανε ένα πέρασμα γκολ στον Cavani, ο Ουρουγουάης συντρίφθηκε από τον ior yoris, αλλά στο δρόμο της επιστροφής ο Βραζιλιάνος σημείωσε το τέταρτο γκολ της καριέρας του με ένα πουκάμισο του Μάντσεστερ.

Το “Tottenham” απάντησε ավ Στο 60ο λεπτό με τον Sean έφτασε στο 2. 1, αλλά η Νότια Κορέα έχασε από τον Χέντερσον στην αποφασιστική δράση του αγώνα. Στο 72ο λεπτό, ο Solskier ήταν εξαιρετικός, καθώς αποδείχθηκε ότι εμπνεύστηκε να περάσει στο Greenwood στο παιχνίδι αντί του Rasford, το οποίο άλλαξε τον αγώνα.

Στο 79ο λεπτό, ο νεαρός έκανε ένα καταπληκτικό πέρασμα στον Cavani, και ο τελευταίος το έκανε 2-1 με το κεφάλι του ψαριού, հետո αφού το “United” έσωσε το δικό του γκολ στο 84ο λεπτό, ο Cavani έβαλε μπάρμπεκιου στην τούρτα . Με όμορφη ενέργεια έφυγε από το άγαλμα του Ριγγιόν և με ένα ισχυρό χτύπημα που εκτέλεσε τον ιωρ Γιόρις, κάνοντας το τελικό 3-1 των “κόκκινων διαβόλων”

Λεπτομέρειες σχετικά με το πρόγραμμα της 31ης συνάντησης.