Η United εκμεταλλεύεται το επιθετικό πρόβλημα της Λίβερπουλ

Λίγες μέρες μετά τη λευκή γραβάτα έφεραν “Άνφιλντ“Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ face Το πρόσωπο του Λίβερπουλ για το πρωτάθλημα”Παλαιός: ΤράφορντΑυτή τη φορά για τον 4ο γύρο του ΦΑ: Φλιτζάνι:,

2585 ​​- Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ 19:00 (Old Trafford)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Συνέχισε τη νίκη του, κερδίζοντας τον Fulham στο Craven Cottage. Η ομάδα του Μάντσεστερ έμεινε πίσω στο γκολ, που σκόραρε ο Lukman (5 ′), αλλά ο Cavani, παίρνοντας τη θέση κοντά στον 21ο, ήταν πεπεισμένος ότι το παιχνίδι θα οδηγούσε σε ισοπαλία. Η ισοπαλία 1-1 διήρκεσε μέχρι το ημίχρονο, όταν ο Pogba έφυγε από τον Areolas με ένα φανταστικό σουτ από απόσταση από το γήπεδο, οδηγώντας την ομάδα του. Ο “Φούλαμ” τα τελευταία λεπτά, βλέποντας το σκορ του τέρματος τους, άσκησε πίεση στο “Γιουνάιτεντ”, αλλά το 1-2 δεν άλλαξε, οι “κόκκινοι διάβολοι” γιόρτασαν τη 12η νίκη τους φέτος, πιέζοντας ξανά στην κορυφή “.

Ειδήσεις αγώνων: Οι τραυματισμοί έχουν J ons (αμυντικός), Rojo (δεξί αμυντικός) և Williams (αριστερός αμυντικός). Πελίστρι (μισό) με κοροναϊό. Η απουσία των Red Devils δεν επηρεάζει το σχέδιο του Ole Gunnar Solski.

Πιθανή σύνθεση. De Gea, Van Bisaka, Baiji, Maguire, Shaw, Pogba, Fred, Fernandez, Rasford, Greenwood, Cavan.

Λίβερπουλ: Το “Λίβερπουλ” δεν έχει τέλος στο ορεινό πέρασμα, καθώς την Πέμπτη (21/1) υπέστη μια οδυνηρή ήττα στο σπίτι της “Μπέρνλι”, διακόπτοντας την αήττητη σειρά 68 αγώνων. Οι Clarets αντέχουν υπομονετικά την πίεση του Λίβερπουλ στο παιχνίδι τους, χτυπώντας τα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού. Συγκεκριμένα, το ’83. Κέρδισαν από το πέναλτι όταν ο Μπάρνες σημείωσε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα για την ομάδα του Jürgen Klopp, η οποία τώρα βλέπει την απόσταση από -6.

Ειδήσεις αγώνων: Ο Γκόμεζ (αμυντικός), ο πόδι (επιθετικό), ο Κήτα (μέσος) και ο Βαν Ντίκε (αμυντικός) έμειναν εκτός.

Πιθανή σύνθεση. Alison, Alexander-Arnold, Fambino, Matip, Roberson, Vainaldum, Thiago, Shakiri, Mane, Salah, Firmino.

Ιστορικό: Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και η Λίβερπουλ συναντήθηκαν δύο φορές στο FA Cup, και οι δύο κυριαρχούσαν από τους Red Devils.

09.01.11 Κύπελλο FA Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Λίβερπουλ 1: 0:
24.01.99 Κύπελλο FA Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Λίβερπουλ 2: 1:

* Αυτό που έχει δείξει η Λίβερπουλ στα τελευταία παιχνίδια του έχει πρόβλημα με τη δημιουργία γκολ. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί από τους οικοδεσπότες για να λάβει υπόψη την εμπειρία του Cavan στο σκορ. Ο πρώτος στόχος του αγώνα για “Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ” προσφέρεται με συντελεστή διπλασιασμού (1,99) Meridianbet:,

ΠΡΩΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ: ΔΩΡΟ:Εγγραφείτε: Meridianbet:,com:,Κι: և Ζητήστε μπόνους έως και € 50.