Θρίλερ ισοπαλία στο irio / AEL և Η Ομόνοια μοιράστηκε το σημείο (φωτογραφία)

Το ντέρμπι μεταξύ ΑΕΛ και Ομόνοια τελείωσε με ισοπαλία, καθώς και οι δύο ομάδες παρέμειναν ισοπαλία 1-1. Στο 6ο λεπτό, η “Ομόνοια” βρισκόταν μπροστά, κοντά στη νίκη, αλλά με το γκολ 90 + 2 του “Real May” η AEL κατάφερε να ισοπαλία. Οι Πράσινοι πήραν το προβάδισμα στο 6ο λεπτό με ένα γκολ από τον Λοΐζος Λόιζος, που πέρασε από τον Γιαν Λέζια.

Για το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, η AEL ήταν καλύτερη και πιέστηκε για να εξισώσει το σκορ, αλλά το “Omonia” κράτησε την άμυνα ισχυρή. Στο τέλος, σημειώθηκε ισοπαλία στις καθυστερήσεις, և και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν το σημείο.

Στο πρώτο ημίχρονο, η “Ομόνοια” κατάφερε να σκοράρει γρήγορα με ένα γκολ που σκόραρε ο Λόιζος στο 6ο λεπτό. Ήταν το πέρασμα του Γκόμεζ στη Λεζιάξ, ο οποίος έκανε μια ολισθηρή κλίση στην περιοχή, και έξω από το κουτί, ο Λοϊζού άνοιξε το σκορ.

Στη συνέχεια, η AEL οργάνωσε και προσπάθησε να δημιουργήσει γύρους για ισοπαλία, αλλά η “Ομόνοια” ήταν σε πολύ καλή θέση στην άμυνα. Στο 24ο λεπτό, η Riera έκανε ένα λάθος από τα δεξιά, βρήκε τον Μπάμπιτς στη δεύτερη μπάλα, αλλά το μέρος ήταν ακατάλληλο.

Η Ομόνοια είχε την ευκαιρία στο 34ο λεπτό για ένα δεύτερο γκολ με ένα άμεσο διάλειμμα από τα δεξιά του Γκόμετ, αλλά η Βοζινία είχε δυσκολία στην οδήγηση.

Στο 43ο λεπτό, η ΑΕΛ απείλησε τον Τόρες, αλλά ο Φάμπιανο είχε δυσκολία, και η απάντηση της Ομόνοιας ήρθε ένα λεπτό αργότερα, όταν ο Λόιζου μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, εξισώνει τους Σιωνίους, οι οποίοι έπληξαν από καλή θέση, αλλά η μπάλα απάντησε και εμφανίστηκε. στη γωνία.

Στα 45 + 2, η ΑΕ είχε μια υπέροχη ευκαιρία. Ο Μπάμπιτς, ο οποίος βρισκόταν στη θέση πυροβολισμού, αλλά δεν κατευθύνθηκε το σουτ, πήρε τον έλεγχο, επέτρεψε στον Leziaks να τον παρακάμψει, κυνηγούσε την εξοικονόμηση.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η AEL ήταν καλύτερη και πιο επιθετική, προσπαθώντας να δημιουργήσει ευκαιρίες για εξίσωση. Στο 54ο λεπτό, η Ομόνοια είχε μια καλή ευκαιρία με τον Thiago, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά η Βοζινία το έσπρωξε με δυσκολία.

Η AEL συνέχισε να κρατά την μπάλα, με τον Danilo να κάνει ένα καλό σουτ από 63 ում έως 67 ,,, αλλά και στις δύο περιπτώσεις ο Fabiano το ώθησε πίσω.

Η ομάδα του Circassian συνέχισε να κρατά την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να συμπιέσει εύκολα τον χώρο. Η Ομόνοια υπερασπίζεται εξαιρετικά, αλλά δεν απειλεί με το δεύτερο γκολ.

Το 1992, η AEL κατάφερε να εξισώσει το παιχνίδι με τον επιθετικό Μάι. Ο Torres έκανε το μεμονωμένο ενεργειακό σουτ, η μπάλα κατέληξε τον Μάιο, ο οποίος έκανε το σουτ: έστειλε την μπάλα στο δίχτυ.

Δείτε την εξέλιξη του αγώνα Shootandgoal.