Θρυλικό προσόντα (vid) Protathlima.com

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός φώναξε, δίνοντας στον Αϊντχόβεν προβάδισμα 2-0, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Pedro Martins μεταμορφώθηκε, σκόραρε δύο γκολ, βρίσκοντας τη μπάλα του Χασάν λίγο πριν τον τελικό και ελέγχοντας μια θέση στο Europa League 16ος γύρος.

Οι Ολλανδοί εξέπληξαν τον Πειραιά էին ήταν χαρούμενοι που πήραν το προβάδισμα εναντίον του Za Ahavi στο 23ο. Ο Τόμας πήρε τη στροφή από τα δεξιά, και ο Ισραηλινός επιθετικός νίκησε τον Σα 1 με κεφαλιά.

Στον τελευταίο γύρο του πρώτου ημιχρόνου, οι οικοδεσπότες σημείωσαν δύο γκολ λόγω ενός εξαιρετικού διαλείμματος από τον Ζαχάβι, ο οποίος έχει τέσσερα γκολ σε δύο παιχνίδια εναντίον του Ολυμπιακού.

Με την έναρξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Pirian έχασε μια τεράστια διπλή ευκαιρία. Ο Bruma έκανε μια μεγάλη κίνηση στη δεύτερη θέση, ο Kamara χτύπησε από το λάκτισμα, αλλά η μπάλα βρήκε τη θέση ում στον γύρο Ο Lala έκανε ένα άλλο σουτ, βρίσκοντας την μπάλα στον Fergever և εμφανίστηκε στη γωνία. Στη δεκαετία του ’50.

Στο 57ο λεπτό, ο Μάλεν δεν μπόρεσε να νικήσει τη Σάζα από τη στενή θέση και εννέα λεπτά αργότερα, ο Αϊντχόβεν απείλησε ξανά. Ο Max έκανε ένα λάθος από τα δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε από τη σωστή θέση του Sai.

Στο 78ο λεπτό, η ομάδα του Martins άγγιξε το γκολ, αλλά η μπάλα δεν τον χτύπησε, καθώς η παραβίαση του Fortunis βρήκε τη θέση.

Στο 86ο λεπτό, ο Αϊντχόβεν έφτασε σχεδόν στην πρόκριση, αλλά ο πυροβολισμός του Μάλεν βρήκε τη θέση και δύο λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός σημείωσε το προκριματικό γκολ. Μετά τον αγώνα, ο El Arabi πήρε την κεφαλιά, ο Embongo το ώθησε πίσω και ο Χασάν πήρε το λάκτισμα πίσω, στέλνοντας την ομάδα του στον επόμενο γύρο του Europa League με μια προβολή.

PSV: Embongo, Teze, Boscalli, Vlergerver, Dumfries, Rosario, Getze (90 ′ Mauro Jun unior), Thomas, Max, ha ahavi, Malen (90 ′ Fertesen).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αυτά είναι τα Lala (79 ′ Andrews), Ba, Semedo աբ Reabtsiuk, Buhalakis (46 ‘Fortunis), Kamara, Embila, Valbouena (46 ′ Masuras), Bruma (79 ասան Hassan), El Arabi (90 ′ Παπασταθόπουλος).

Πηγή: metrosport.gr: