Ιστορικό ατύχημα για το “Real”. Εξαιρείται από το Κύπελλο από ομάδα τρίτης κατηγορίας.

Μια ιστορική εξαίρεση για τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία έχασε (αντίστροφα) από τον μικρό Αλκοϊάνο, ο οποίος έπαιξε με δέκα παίκτες (2-1) και είπε αντίο στο Ισπανικό Κύπελλο. Στο “16” εναντίον του “Ρεάλ Σοσιεδάδ” (2-0: “Κόρδοβα”).

Έχει περισσότερα; Και όμως έχει. Η Ρεάλ Μαδρίτης υπέστη μία από τις πιο ντροπιαστικές ήττες στην ιστορία της, αφού έχασε από την Αθλέτικ Μπιλμπάο στους ημιτελικούς του Ισπανικού Σούπερ Κυπέλλου, αφού αποκλείστηκε στο 32ο Κύπελλο της ομάδας τρίτης κατηγορίας Alcoyano (2: 1 επιπλέον ώρα). που αποκλίνει από το σκορ և έπαιξε στην πραγματικότητα με λιγότερους παίκτες την τελευταία μισή ώρα του διαδοχικού παιχνιδιού.

Σε ένα παιχνίδι στο El Coyo με τους θαυμαστές που πειραματίζονται με μπαρ, ο Zinedine Iddan εισήγαγε μια μικτή σειρά βασικών παικτών, αντικαταστάτες που, ωστόσο, δεν μπορούσαν να επιβάλουν την υπεροχή τους σε σχεδόν οποιοδήποτε σημείο του αγώνα.

Κατάφερε ακόμη και να πάρει το προβάδισμα στον τελευταίο γύρο του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά από τον Eder Milito μετά το πέρασμα του Marcelo, σημειώνοντας το πρώτο του γκολ με ένα άσπρο πουκάμισο.

Οι οικοδεσπότες δεν τα παρατήρησαν, ο τερματοφύλακας Jose Oze Juan κράτησε το σκορ 0-1, και στο 81ο λεπτό ο Jose Oze Solbs μετά από ένα κόρνερ, δυσκολεύτηκε να νικήσει τον ουκρανό τερματοφύλακα Andrey Lun. Πραγματικά καρέ (αξέχαστο ντεμπούτο…).

Ο αγώνας ξαναπρογραμματίστηκε μετά την αποβολή του Eduard Milito στο 90ο λεπτό για πιθανή ποινή στην περιοχή Alcoyano (στο Κύπελλο, όπως στην Ελλάδα, δεν έχει VAR στα πρώτα στάδια).

Ο Alcoyano δεν σταμάτησε ποτέ να πιστεύει στο θαύμα, ο Jose Juan μείωσε τις πιθανότητες των Madrilenians և, παρά το γεγονός ότι έμεινε στην 109η θέση με δέκα παίκτες λόγω της απομάκρυνσης του Ramon Lopete, κατάφερε να φτάσει στο 115 115 του ιστορικού προκριματικού. “Με τον Juan στην πρώτη θέση և μετά την αντεπίθεση που ξεκίνησε από τη γωνία του” Real “, το οποίο” μιμήθηκε “” Atletico “, το οποίο έχει να κάνει με την ήττα στο κύπελλο.

Alcoyano (Vicente Paras). Jose Juan – Jordan (61 ′ δηλαδή Uli), Premi, Raul Gontalet, Pablo Carboneg (61 bl. Solbes) – Rubio (73 ամ Ramon L. Pes), John Oni (78 ′ Diakite), Juan – Ανόβερο, 10 (Angel) Elhe ( , Hona (61 ′ Molto).

Ρεάλ Μαδρίτης (ined inedin id idan). Lunin – Odriotola (99 ′ Cross), Eder Militao, Chust, Marcelo – Valverde, Casemiro, Isco (99 g Azar) – Lucas Batket, Mariano (67. Benzema), Vinicius Jr. (91 են Asensio).

Στον άλλο αγώνα της ημέρας, ο Willian Jose Oz, ο οποίος πρόκειται να φύγει για το “Wolves” με δάνειο, άνοιξε το δρόμο για την πρόκριση του “Real Sociedad”, που επικράτησε έναντι του Core 2-0 (57 ′ Willian Jose, 84 ′ Ojartambal), ο οποίος αποκλείστηκε στον προηγούμενο γύρο. Χετάφε. ” Οι οικοδεσπότες τερμάτισαν τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της απόλυσης του Alberto del Moral στο 88ο λεπτό.