Κέρδισε για τον Κωστή, τον Μυτίδη, τον Λάιφι և Caro

Το έχουμε γράψει άλλες φορές. Υπάρχουν αρκετές εβδομάδες όταν οι συμπατριώτες μας που παλεύουν στο εξωτερικό γιορτάζουν τις νίκες και αποδίδουν καλά. Υπάρχουν άλλοι όπου μεταφέρονται σε επιφανειακά νερά.

Η πρώτη περίπτωση ισχύει το περασμένο Σαββατοκύριακο. Πρώτον, τέσσερις Κύπριοι γιόρτασαν τις νίκες με τις ομάδες τους, και μερικοί είχαν χρόνο να συμμετάσχουν.

Αλλά ας ξεκινήσουμε από την αρχή. Στην Ελλάδα և Λεβαδάκος, Ιωάννης Κωστής և: Νέστορας ΜητίδηςΚαι οι δύο θα μπορούσαν να είχαν παίξει στο Super League 2 εναντίον του Apollon Larissa και ο Beatos κέρδισε 2-1.

Στο Βέλγιο, Κωνσταντίνος Λάφης: Μετρήθηκε τα 90 λεπτά συμμετοχής στο πουκάμισο Standard Liege, το οποίο ήταν ζεστό στην έδρα του Eupen, όπως αποδεικνύεται από το τελικό 4-0.

Στην Πορτογαλία, Αντρέας Κάρο Καθ ‘όλη τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, έπαιξε εναντίον του Maritimo εναντίον του Farenze και η ομάδα του γιόρτασε τη νίκη με 1-0.

Ο Valentinos Sielis από τη Νότια Κορέα, ο Antonis Martis από την Αυστραλία και ο Grigoris Castanos από την Ιταλία συμμετείχαν, μεταξύ άλλων.

Ας ρίξουμε μια πιο προσεκτική ματιά στο τι έχουν κάνει οι Κύπριοι στο εξωτερικό.

Αγγλία:

Jack Rawls (Stevenage): Έμεινε εκτός αποστολής μετά από ήττα 2-1 στο Σάλφορντ.

Ason Eason Δημητρίου (Σάουθεντ Γιουνάιτεντ). Στο παιχνίδι εναντίον του Crowley 0: 0 κλειδί. Έλαβε μια κίτρινη κάρτα στο 70ο λεπτό.

Χάρι Κυπριανού (Southend United) Δεν βρισκόταν σε αποστολή εναντίον του Κρόουλι.

Ruel Sotirio (Leighton Orient). Δεν ήταν στη 18η ομάδα στο εκτός έδρας παιχνίδι με 1-0 εναντίον του Τσέλτεναμ.

Έκτορας Κυπριανού (Leighton Orient). Έπαιξε βασικό ρόλο σε ολόκληρο το παιχνίδι ενάντια στο “Cheltenham”.

Nick Tsarulla (Crowley Town). Ήταν βασικός στο εκτός έδρας παιχνίδι του Τζέισον Δημητρίου εναντίον της Σάουθεντ Γιουνάιτεντ.

Άντριου Ελευθερίου (Ντάγκενχαμ) Δεν συμμετείχε στην αποστολή από το Bromley1. 0 εκτός έδρας παιχνίδι.

Αντώνης Βασιλείου (Μπάρνετ). Ήταν έξω από την αποστολή 0-0 στα κεντρικά γραφεία του Maidenhead.

Ιταλία

Γρηγόρης Καστάνος ​​(Frosinone). Το κύριο πράγμα σε όλο το παιχνίδι εναντίον της Citadel (1-1 τελικό σκορ). Έλαβε μια κίτρινη κάρτα στο 64ο λεπτό.

Αγάπιος Βρίκης (Κατάνια): Παρέμεινε στον πάγκο στη νίκη εντός 5-2 επί της Ποτέντζα.

Πορτογαλία

Αντρέας Κάρο (Μαρίτιμο): Στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, έγινε μια αλλαγή στο εντός έδρας παιχνίδι με τον “Farenze” (1-0).

Marcus Edwards (Γκιμαράες). Το κλειδί είναι στο εκτός έδρας παιχνίδι 3-0 καθ ‘όλη τη διάρκεια του αγώνα ενάντια στο Portimonense.

Ολλανδία:

Μιχάλης Ιωάννου (Ρόντα). Έπαιξε εναντίον του Almere 0: 0. Δεν ήταν νίκη εντός έδρας με σκορ 0.

Βέλγιο

Κωνσταντίνος Λάφης (Standard Liege): Μια νίκη 4-0 επί της Yepen και στα 90 βασικά λεπτά.

Ελλάδα

Νικόλαος Ιωάννου (Άρης). Δεν ήταν σε αποστολή. Κατά τη διάρκεια της έδρας από την ΑΕΚ 1.

Ιωάννης Κωστής (Λεβαδάκος). Έγινε το κλειδί στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Λάρισα Απόλλωνα 2. 1 βαθμολογία. Αναπληρώθηκε στο 69ο λεπτό.

Νεστόρα Μυτίδης (Λεβαδάκος). Ήταν στην αρχική σύνθεση για το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Apollon Larissa. Αναπληρώθηκε στο 59ο λεπτό.

Σκωτία:

Alex Gogich (Hibernyan). Έγινε βασικός πρωταθλητής από το Rangers 2. 1 εκτός έδρας παιχνίδι. Αναπληρώθηκε στο 83ο λεπτό.

Anthony MacDonald (Ινβερνές) Ο 20χρονος κυπριακός γεννημένος πτέρυγας έμεινε εκτός γηπέδου 1-1 λόγω τραυματισμού στην έδρα της Βασίλισσας

Σλοβακία

Danilo Spoliarich (Zeblin Michalovce): Παρέμεινε στον πάγκο, φορώντας ένα Pokhron 2. 1 ήττα εντός έδρας.

Βουλγαρία

Πιερός Σωτηρίου (Ludogorets). Δεν ήταν στο ρόστερ για τη Μοντάνα 1. Με σκορ 0.

Παναγιώτης Λούκας (Τσάρσκο Σέλο). Ο Ars Arsko Selo στο τελευταίο παιχνίδι, από το Lokomotiv Plovdiv 2: Κατά τη διάρκεια της ήττας 0-0, ο Κύπριος επιθετικός έκανε μια αλλαγή στο 81ο λεπτό.

Αυστραλία:

Αντώνης Μάρτης (MacArthur). Ο νεαρός Κύπριος μέσος ήρθε ως υποκατάστατο στο 59ο λεπτό από το Μπρίσμπεϊν Ρόρ 2. 1 ήττα εντός έδρας.

Νότια Κορέα

Valentinos Sielis (Busan I-Park): Anyang 2: Χάνοντας 1 μακριά σε ολόκληρο το 90ο λεπτό.