Καθαρίστε τη Λαμία με Salomon և … |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Με τη δεύτερη ήττα της σε μια εβδομάδα, ο Ατρόμητος κέρδισε το πλεονέκτημα 2-1 έναντι της Λαμίας εντός έδρας, παίρνοντας τον Αστέρα Τρίπολης στην 6η θέση στο τραπέζι του τουρνουά.

Οι Fiotians πήραν το προβάδισμα στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα εναντίον του Καραμάνου, αλλά το καλό πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου beautiful Το όμορφο γκολ του Salomon στο τέλος έδωσε στους οικοδεσπότες τρεις πόντους.

Αγώνας:
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στον αγώνα καλύτερα και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 7ο λεπτό. Ο Τιρόνε πήρε μια ωραία μπάλα από τα αριστερά, ամ Ο Καραμάνος σκόραρε με τον Μάντας και το γκολ αρχικά ακυρώθηκε από το παιχνίδι, αλλά τελικά σημείωσε η VAR, δύο λεπτά αργότερα.

Ο Φτειώτης βρισκόταν κοντά στη δεύτερη μπάλα στο 20ο λεπτό όταν ο Ντελέτικ είδε τον Μάντας να σπρώχνει πίσω το τετράγωνο σουτ και μετά ο Σαλόμον οδήγησε στη γραμμή.

Η ομάδα του Νταμίρ Κανάντι δυσκολεύτηκε να απειλήσει, αλλά στο τέλος οι όμορφες προσπάθειες του Ραμπέζο έφεραν ένα πέναλτι από τον Προβιδάκη. Στο 38, ο Χριστοδουλόπουλος σκόραρε από έντεκα βήματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι οικοδεσπότες προσπάθησαν να γίνουν πιο δυνατοί, αλλά δυσκολεύτηκαν να δημιουργήσουν γύρους. Οι Λαμιώτες έμοιαζαν να αφήνουν το Περιστέρι σε μεγάλη απόσταση, αλλά στο 85ο λεπτό είδαν τον Σαλομών … να τους εκτελεί. Ο Αυστριακός έκανε ένα εντυπωσιακό σλάλομ, έκανε ένα όμορφο σουτ από έξω από την περιοχή, νικώντας την Epassi και σώζοντας τους Peristeriot.

Η Λαμία αύξησε το σκορ, ψάχνοντας για 2-2, αλλά στη μοναδική της καλή στιγμή, ο Μπα το έσπρωξε με καθυστερήσεις, χωρίς να το αλλάξει στο 2-1. Πρέπει να σημειωθεί ότι ο 21χρονος Αντώνης Τριμάτης έκανε το ντεμπούτο του ως υποκατάστατο.

MPP. Ο Patrick Salomon φαινόταν καλός, σε συνδυασμό με το φοβερό γκολ, που έδωσε στον Atromitos μια πολύ δυνατή νίκη τα τελευταία λεπτά. Νωρίτερα, έσωσε την ομάδα του από το 2-0, απομακρύνοντάς τον μετά την προσπάθεια της Deletich στη γραμμή.

Το σφυρίχτρα Ο Φωτιάς δεν αντιμετώπισε πολλά προβλήματα κατά την επικοινωνία με το δωμάτιο VAR κατά τη διάρκεια των δύο δύσκολων φάσεων του αγώνα: Lamia Gate և Η γραμμή από το Salomon.