(ΚΑΙ IVE I) AEL 3-1 ΑΕΚ | Kerkida.net:

Υπέροχο παιχνίδι στο irio (20:00). Η AEL (34b) καλωσορίζει την ΑΕΚ (29b). Η ΚΕΡΚΙΔΑ είναι εκεί …

Το “FILM” της συνάντησης

– Το παιχνίδι έχει ξεκινήσει

-4 «Ο πρώτος μεγάλος γύρος. Με τη μπάλα, ο Macris βρήκε ένα δωρεάν πορτοκαλί λίγο έξω από την περιοχή, αλλά δεν πήρε τον καλό έλεγχο, ήταν αργά, և Ο Νταβόρ το έκλεισε πριν τοποθετήσει τον Βοζινία

– Δέκα λεπτά. Με αργό ρυθμό, καμία ομάδα δεν κατάφερε ακόμη να πάρει το τιμόνι

-13 ‘Ο Antonios περνάει, ο Abraham χτυπά το κεφάλι του, ο Tonio δεν έχει κανένα πρόβλημα

-16 ‘ΣΤΟΧΟΣ 0-1! Εξαιρετική αντεπίθεση. Ο Φερνάντεζ έφυγε γρήγορα από τα δεξιά, «κόπηκε» στο σημείο πέναλτι με μια συρόμενη μπάλα, և ο επερχόμενος Ακόραν νίκησε τον Βόζινια με μια θέση

-25 λεπτά παιχνιδιού. Κανένας γύρος μετά το γκολ. Η ΑΕΛ αναλαμβάνει την κατοχή αλλά δεν μπορεί να απειλήσει. Το NPP έκλεισε όλους τους διαδρόμους

-28 ‘Οι οικοδεσπότες αγγίζουν τον ισοσταθμιστή. Torres τέλεια, ο Antonio πυροβόλησε από κοντά, αλλά από δύσκολη γωνία, ο Tonio ήταν στη σωστή θέση

-29 ‘Κίτρινη κάρτα στον Σπιρόφσκι για χτύπημα του Τόρες στο πρόσωπο

-33 ‘Επικίνδυνος σταυρός από τα δεξιά, ο Naranjo δεν μπορεί να σηκωθεί

-34 ‘Κίτρινη κάρτα στον Akoran για τον προηγούμενο γύρο, για επικίνδυνη σήμανση της Riera. Ο Ισπανός ήταν στην άκρη

-36 ‘ΓΚΟΛ 1-1! Ο Riera σύρθηκε από την αριστερή πλευρά, ως αποτέλεσμα της επαφής που ο Babic έκανε την προβολή և εξισορρόπησε το σκορ

-39 ‘Ο Χάουεν αντικαθιστά τον Σπιρόφσκι. Το Skopyanos δεν έχει κανένα πρόβλημα

– Καθυστέρηση ενός λεπτού

– Μισή ώρα έχει τελειώσει. Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα, άνοιξε το σκορ, αλλά μετά η ΑΕΛ πήρε την μπάλα και βρήκε την “απάντηση”. Δύο μπάλες σε 45 λεπτά σε αρκετούς γύρους

– Το δεύτερο μέρος έχει ξεκινήσει. Ο Sutterden αντικαθιστά τον Αντωνιάδη. Ο Βέλγος γιόρτασε το ντεμπούτο του

-50 ‘Κάρτα στον Ιωάννου για φάουλ στον Τόρες. Ο κυπριακός εξτρεμισμός βρισκόταν στα πρόθυρα

-53 ‘Nandon αντί του John On. Ο Σοφρόνης έχει ήδη κάνει τρεις αλλαγές.

– Δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος. Πολλά διαλείμματα, η συνάντηση δεν έχει καθόλου ρυθμό

-59 ‘ΓΚΟΛ 2-1. Ο Ριέρα πήρε τον Αντόνιο στην άκρη δεξιά με μια υπέροχη μπάλα, συμπίεσε μια περιοχή, «κρεμάστηκε» τον Τόνιο, ο οποίος έκανε την έξοδο, η μπάλα «βγήκε» μπροστά από το γκολ και ο Ντάνιλο επέστρεψε και το έσπρωξε μέσα.

* Κατά τη διάρκεια της μεταφοράς του Antonio Riera, υπήρχαν παράπονα σχετικά με την οφσάιντ κατάσταση, η σκηνή ελέγχθηκε από το VAR was ο στόχος επιβεβαιώθηκε

-62 ‘ΣΤΟΧΟΣ 3-1 από την AEL. Το δεύτερο γκολ σε τρία λεπτά. Ο Torres έκανε μια συρόμενη μπάλα από τα δεξιά, ο Μπάμπιτς κατάφερε να “πιέσει” την μπάλα από την επαφή և υπό πίεση և να την στείλει στο γκολ.

-64 Η Floria αντικαθιστά τον Naranjo, ο Hector αντικαθιστά τον Macris. Τα τελευταία βήματα του Sophronis

-72 ‘Η Φλώρια είδε τη Βόζινια από απόσταση από απόσταση, πήγε να τον “κρεμάσει”, ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

AEL: Vosinia, Antonio, Teixeira, Rasso, Santos, Davor, Danilo, Riera, A. Abraham, Torres, Babic

– Keravnos, Adamovich, Gazaryan, Kerkes, Maen, Papafotis, D.

ΑΕΚ: Tonio, Antoniadis (46 ‘Sutterden), Trujillos, Spirovski (39’ Haugen), Acora, Heitli, Fernandez, Mikel, Ioannou (53 ‘Nanto), Naranjo (64’ Florian), Makris (64 ‘Ekris)

– Στον πάγκο: Tungens, Tadin, Tolmes, Konstantinu, Moisov

Κίτρινος:: – / Spirovsky, Akora, Ioannu

Διαιτητής: Neocleus Nicholas
Πρώτος βοηθός διαιτητή: Petru Petros
Δεύτερος βοηθός διαιτητή: Lazaru Ioannis
4ος διαιτητής: Αναστάσιο Ιωάννης