Κακοποίησε τον εαυτό του – Balla.com.cy

Αυτό που είναι λάθος με την ΑΕΚ είναι το σκορ, αλλά όχι το αποτέλεσμα. Κάνει τη διαφορά. Το αποτέλεσμα 3-0 από την Ομόνοια είναι δύσκολο, αλλά η εικόνα του δεν ήταν για τρία. Με τιποτα: Γι ‘αυτό έχω την εντύπωση ότι τον έκανε αδικία.

Τον αδικαιολόγησε επειδή δεν μπορούσε να ανοίξει το σκορ ενώ είχε ένα πλεονέκτημα στο ρυθμό του παιχνιδιού. Τον δικαιολόγησε γιατί η αμυντική του γραμμή ήταν το χειρότερο της νύχτας, κάνοντας λάθη. Το αδικαιολόγησε γιατί παρόλο που είχε την ευκαιρία να μειώσει το σκορ σε 2.

Ο Sofronis Augusti είχε δίκιο ότι ο αντίπαλός του είχε τρία τελικά – τρία γκολ, αλλά ήταν άτυχος. Απλώς εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του NPP, ήταν 100% αποτελεσματικός και κέρδισε.

Στο παιχνίδι για την ομάδα της Λάρνακας, κατά την προσωπική μου άποψη, υπήρχαν δύο βασικά σημεία. Το πρώτο είναι τα λάθη και οι κακές εκτιμήσεις της άμυνας, και το δεύτερο είναι ότι δεν χρησιμοποίησε τις πιθανότητές του να μειώσει το σκορ στο 2-0. , βρίσκοντας τον εκπληκτικό Fabiano μπροστά του. Παρεμπιπτόντως, ο άνθρωπος είναι μακράν ο καλύτερος τερματοφύλακας που έχει έρθει στη θέση μας τα τελευταία χρόνια. Τουλάχιστον. Ό, τι (νομίζατε) ότι θα έμπαινε, θα έβγαινε. Είναι πραγματικά εντυπωσιακό.

Αν είχε κάνει 2-1 για να επιστρέψει στην ΑΕΚ, νομίζω ότι θα μπορούσαμε να είχαμε δει ένα άλλο παιχνίδι. Αλλά στην περίπτωση του “εάν” γνωρίζετε τι λειτουργεί. Η ομάδα της Λάρνακας άσκησε μεγάλη πίεση στο “Omonia” στην αρχή του αγώνα, αλλά η πίεση δεν μπορούσε να διαρκέσει για 90 λεπτά. Με την πάροδο του χρόνου, το NPP έχασε τη δύναμή του, άφησε εδάφη και η ήττα ήταν θανατηφόρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Augusti ανέλαβε πολλούς κινδύνους με τις αλλαγές του, ελπίζοντας ότι η ομάδα του θα μπορούσε να πετύχει ένα γρήγορο γκολ για να μπει στο παιχνίδι, αλλά αυτό δεν συνέβη.

Ο προπονητής κράτησε 3-4-3 καθώς ξεκίνησε, δηλαδή, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο έβαλε τον Φερνάντεζ στα μποτιλιαρίσματα, τον αριστερό μεσαίο Acoran (!), Τον δεξιό Νάντο, πίσω από τον Florian Ն Triskovsky. Μια πλήρης επίθεση, αλλά στο τέλος μερικά μέρη έμειναν κενά. Με τον Tandy να μπαίνει, πήγε στο αμυντικό τρίο, ο Fernandez στα δεξιά, έβαλε την αριστερή πλάτη του Long, πήρε τον Acoran δίπλα στο Naranjo και ο Haugen γιόρτασε το ντεμπούτο του δίπλα στον Heitley. Ο Κύπριος προπονητής το έφερε από εδώ, ο Κύπριος προπονητής το έφερε από εκεί, αλλά η μπάλα δεν μπήκε στο δίχτυ ακόμη και με… μέσα.

Αυτή η ήττα, όπως συνήθως, δημιουργεί θλίψη, αλλά ο κόσμος δεν χάθηκε με αυτήν. Η θυσιαστική θυσία δεν πρέπει να επηρεάσει ψυχολογικά τους παίκτες, πρέπει να προετοιμαστούν για το επόμενο ντέρμπι με την AEL στο ντέρμπι, το οποίο έχει γίνει ακόμα πιο δυνατό. Για προφανείς λόγους.