Καλή χρονιά στο Inter υψηλής ποιότητας Inter

Το δεξί πόδι, το 2021, έγινε από την Ίντερ, η οποία συνέχισε στο πρωτάθλημα, από όπου σταμάτησε το 2020. -2 Κροτόνη.

Το “εκρηκτικό” δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για την ομάδα του Μιλάνου, η οποία ανέβηκε στην κορυφή, περιμένοντας τι θα κάνει το Μιλάνο.

Ευχάριστο πρώτο ημίχρονο, στο 12ο λεπτό, ο Κροτόνε εξέπληξε τους γηπεδούχους και άνοιξε το σκορ. Ο Messias έκανε ένα σταυρό από τα δεξιά, και ο ian Nelalatlon έφτασε στο 0-1 με κεφαλιά. Η απάντηση του Ίντερ ήρθε στις 20. Ο Lautaro βγήκε από την κάθετη μπάλα του Lukaku πίσω από τον Marone, κάνοντας τον τερματοφύλακα Cordaz 1-1. Ο “Ίντερ” έφτασε σε πλήρη αντεπίθεση στο 31ο λεπτό, όταν μετά από τις προσπάθειες της ομάδας, η Μπαρέλα εμφανίστηκε απαρατήρητη, στράφηκε προς τα αριστερά, ոն Ο Μαρόνε έστειλε την μπάλα στο δίχτυ της ομάδας του. Ο Κροτόνε δεν το έβαλε κάτω, Ռ λίγα λεπτά αργότερα η Ρέκα βρισκόταν στο έδαφος, δείχνοντας τον Βίνταλ. Ο διαιτητής Aurelia συμβουλεύτηκε το VAR και έδειξε τη λευκή μπάλα. Η εκτέλεση πραγματοποιήθηκε από τον Βλαντιμίρ Γκόλεμικ, ο οποίος νίκησε τον Χαντάνοβιτς και το έκανε 2-2. Τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του ημιχρόνου, ο τερματοφύλακας Cordaz παραχώρησε ένα δεύτερο, προσωπικό γκολ στο γκολ του Lautaro στον τελευταίο καλό γύρο των πρώτων 45 λεπτών.

Τόσο στο πρώτο ημίχρονο όσο και στο replay, ο Κροτόνε προσπάθησε να εκπλήξει, αλλά ο Ριβιέρε έχασε μια καλή ευκαιρία. Αυτό ξύπνησε την Ίντερ, που σκόραρε δύο φορές σε επτά λεπτά. Στο 57ο λεπτό, ο Λουκάκου-Μπρόζοβιτς-Λάταρο σημείωσε το τέλειο γκολ για την Αργεντινή, κάνοντας το 3-2, και στο 64ο λεπτό, ο Λουκάκου απέδωσε τον Λούπερτο και τον Κόρνταζ 4-2. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ίντερ βρισκόταν σε αναταραχή, κάνοντας το σκορ 5-2, και ο Λάταρο σημείωσε hat-trick, σκοράροντας 9 γκολ στη φετινή Serie A, 78. Τρία λεπτά πριν από το τέλος, ο Χακίμι σημείωσε επίσης το γκολ, 6-2 στον τελικό

ΜΕΤΑΞΥ. Hadanovic, Scrinjar, De Frey, Bastoni (81 ոլ Kolarov), Hakimi, Barela (71 ′ Galardini), Brozovic, Vidal (46 ′ Sensei), Young (75 ′ Darmian), Lucas (75)

ΣΤΕΜΜΑ. Cordaz, Golemic (85 ի igi), Marone, Luperto (70 ′ Magalan), Pereira, Molina (86 oh Vulic), Jan Anelato, Enrique, Reka, Riviere (62 ′ Simi), Messias (86 ′)

Πηγή: aek365.org