Κατασκευάστηκε … από το VAR Tsirio- Είναι πίσω … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Ένα απίστευτο παιχνίδι παίχτηκε στο Anirio Stadium μεταξύ Anorthosis και Apollon, με αποτέλεσμα η Λεμεσός Blues να πάρει μια τεράστια νίκη 3-2, ακόμη και μια επιστροφή.

“Ανόρθωση” με τους στόχους της Kvilita և Husbauer 0. 2 πόντοι μπροστά και ο “Απόλλωνας” γύρισε το παιχνίδι με δύο γκολ από τον Ντινίνι ատ Matei.

Με τη νίκη του, ο Απόλλωνας ανέβηκε 36 βαθμούς για να πάρει την πρώτη θέση, ενώ η Ανόρθωση παρέμεινε στην 30η και τέταρτη θέση.

Προφίλ παιχνιδιού.

Μόνο στο 9ο λεπτό του αγώνα εναντίον του “Apollon” άνοιξε το “Anorthosis” το σκορ του παιχνιδιού με τον Giorgi Kvilitaya.

Ο Γεωργιανός έκανε μια εξαιρετική πάσα από τον Kaltsas թող αριστερά πίσω από την άμυνα του Απόλλωνα, βάζοντας τον ακριβή Δημητρίου.

Στο 28ο λεπτό, η Ανόρθωση σημείωσε το δεύτερο γκολ εναντίον του Husbauer.

Ήταν ο Dor Micah που κέρδισε τη μπάλα από τη Sala, στη συνέχεια τροφοδότησε τον Husbauer, ο οποίος νίκησε τον Dimitriu 0-2 από το ύψος της περιοχής.

Στο 51ο λεπτό, ο Apollo μείωσε το προβάδισμα σε 1-2 με μια κεφαλιά από τον Dignini, βγάζοντας τον Apollo από το πεδίο για τη νίκη.

Ο Ντάμπο έκανε την μπάλα από τα αριστερά. Ο Digini χτύπησε με ένα ακατανόητο κεφάλι և έστειλε την μπάλα στο γκολ της Loria 1-2.

Στο 56ο λεπτό, ο Ματέι τράβηξε το παιχνίδι με ένα σουτ από την περιοχή, κάνοντας το σκορ 2-2.

Ο Apollon ήταν εντελώς αγανακτισμένος στο παιχνίδι εναντίον του “Anorthosis” αφού κατάφερε να σκοράρει το τρίτο γκολ με ένα πέναλτι από τον Dignini στο 72ο λεπτό.

Ο Vrgotz ζήτησε μια μπάλα με τον Dabo, και ο Lucas Sotiriu έδειξε τη λευκή μπάλα με τη βοήθεια του VAR, Dignin – 3-2.