Κεράβνος – Ήττα στην Τουρκία με ήττα 78-67 από τον Τόφα

Η ομάδα μας αγωνίστηκε, αλλά έσκυψε το κεφάλι της και άφησε την Τουρκία, γνωρίζοντας την ήττα 78-67 του Τόφας Μπούρσασπορ.

Μπλε Νησί

Ο ηγέτης της ομάδας μας χωρίς τον Razis ήταν ο Brandon Rosell με 17 πόντους (3 τρίγωνα) και σύμφωνα με τους νικητές, τα πρώτα βιολιά ήταν ο ub ubchich (17) και ο Christon (15).

Στο 6ο ημίχρονο, η ομάδα του Στρόβολου πήρε το προβάδισμα (11-13) μετά τους δύο πόντους του Μιχαήλ, αλλά οι οικοδεσπότες τερμάτισαν τη σειρά με μια σειρά οκτώ πόντων (19-13). Στη δεύτερη δεκαετία, οι «κόκκινοι-κίτρινοι» παρέμειναν κοντά στο σκορ, μειώνοντας ακόμη και δύο βαθμούς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (36-32).

Οι οικοδεσπότες μπήκαν στη σειρά με δέκα πόντους στα τρίτα δέκα λεπτά, φέρνοντας τη διαφορά στα διψήφια ψηφία (46-32) στα 22, ενώ στο τέλος του χρόνου ήταν 14 πόντοι (63-49). Στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα, ο Keravnos μείωσε τη διαφορά κατά τρία και η Tofa έλαβε μια ροζ κάρτα 78-67.

ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ19-13, 36-32, 63-49, 78-67: