Κοινή χρήση με δύο ηττημένους στη Ρώμη (VIDEO)

ΣΕΙΡΑ: A’-17:ότι: MR ΕΤ

ROMA-INTER: 2-2

Στάδιο: Ολυμπιακό

Κοινή χρήση στη Ρώμη, χαμόγελα στο Μιλάνο. Το “Roma” և “Inter” κολλήθηκε 2-2 μετά από έναν υπέροχο αγώνα, τώρα το “Μιλάνο” βρίσκεται στο “3” από το “Nerazzurri” και το +6 από το “Giallorossi”. Και όλα αυτά λίγο πριν το ντέρμπι της Γιουβέντους.

Στις 13Σε: Λίγα λεπτά από τη γωνία, ο Lautaro σκόραρε με κεφαλιά και ο Lukaku έκανε ένα κοντινό πέρασμα, αλλά ο Lopete έσωσε, και στο 17ο λεπτό, ο Pellegrini έκανε το σκορ 1-0 για τη Roma με ένα όμορφο σουτ έξω από το κουτί.

Στις 27Σε: Ο Vidal άλλαξε με τον Hakimi եց το σκορ του παιχνιδιού απονεμήθηκε από το ύψος της ποινής, αλλά έχασε στο 36ο λεπτό μετά το πέρασμα του Young, ο Lautaro έχασε από το ύψος της περιοχής με κεφαλιά.

Ίντερ βρέθηκαν δίκτυα σε 40Σε: λεπτά με τον Lautaro, αλλά ο στόχος δεν έγινε δεκτός.

47Σε: Λίγα λεπτά μετά το νέο σταυρό από τα δεξιά του Jong, αυτή τη φορά ο Lukaku έπιασε την μπάλα με το κεφάλι του, αλλά η μπάλα βγήκε λίγο και στο 52ο λεπτό, ο Lopet δεν είπε όχι στην στενή προσπάθεια του Lautaro. Αλλά στα 56Σε: Λίγα λεπτά από τη γωνία του Μπρουζόβιτς, ο Σκρίινιαρ έφτασε στο 1-1 με μια επικεφαλίδα, και στο 63ο λεπτό, ο Χάικε έκανε ένα απίστευτο αριστερό πόδι έξω από το κουτί για να κάνει 1-2.

72Σε: Λίγα λεπτά μετά το πέρασμα του Hakimi, ο Vidal έκανε ένα τραγικό λάθος, αφήνοντας μόνος του στο πέναλτι, και στο 74ο λεπτό, ο Mkhitaryan έχασε το σουτ από το ύψος της περιοχής.

Και στα 86Σε: Ο Villar ολοκλήρωσε το γκολ από τα δεξιά και ο Mancini σημείωσε 2-2 με μια όμορφη κεφαλιά.

ΡΩΜΑ:Pau Lopet, Mancini, Carsdorp, Smalling, Spinazola (73 ‘Bruno Perez), Ibaniet, Mkhitaryan, Vereto (79’ Cristante), Pellegrini, Villar, Dzeko (89 ‘Mayoral)

ΜΕΤΑΞΥ:Hadanovic, Darmian (34 ‘Young), Hakimi (82’ Kolarov), Scriniar, De Fri, Bazton, Vidal (82 ‘Gallardin), Brozovic, Barela, Lukaku, Lautaro Martinez (77’ Παρίσι)

πηγή: aek365.org