Κρίνοντας από την παράσταση του Πόρτο

Το Famalikao καλωσορίζει “Δημοτικός:Για το 13ο παιχνίδι του Porto Primera.

0939: FC Famalicao – FC Porto 23:00 («Municipal de Famalicao»)

Φαμαλικο: Ο Famalikao έχει πέσει τελικά և, և εάν δεν πάρει σοβαρό αμέσως, θα εμπλακεί σε περιπέτειες. Στο παιχνίδι εναντίον της Τοντέλα, μπήκε στο παιχνίδι αργά, χάνοντας ακόμη και το πέναλτι στο 45ο λεπτό, και το λάθος που έκανε στην αμυντική γραμμή οδήγησε στο μοναδικό γκολ στο 52ο λεπτό, αποδεχόμενη τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα για πέμπτη φορά φέτος. Τώρα είναι πολύ υψηλός στη ζώνη κινδύνου, πρέπει να αρχίσει να συλλέγει πόντους για να μην εκπλαγεί και να αναλάβει τον κίνδυνο. Απόψε έχει ένα δύσκολο πρόβλημα εναντίον του “Portu”, που θέλει η τριάδα να είναι κοντά στον πρωταθλητή “Sporting”.

Ειδήσεις αγώνων: Το ενοίκιο “Wolves of the Wolves” (πίσω) περιλαμβάνεται στα σχέδια aao Souza, ενώ ο Lameiras (ακραίος) ταξιδεύει στις Guimaraes. Η Famalicao βρίσκεται κοντά στην εξαγορά του Eriberto (πτέρυγας) και της Guedes (επιθετικός).

Πιθανή σύνθεση. Vana, Herrera, Kiros, Babic, ill il Diaz, Asuncio, Pereira, Lukovic, Valenzuela, Robert, Anderson.

Πόρτο: Εκκαθάρισε τον Moreirense 3. Με σκορ 0, μπήκε στη νέα χρονιά με το δεξί του χέρι, ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση στην Πρέμιερ Λιγκ. Ήταν ενθουσιασμένος που η Oliveira είχε σκοράρει νωρίς στο πέναλτι (22 ′), control υπό τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, πλησίασε στο σκορ στο 39ο λεπτό, αλλά ο τερματοφύλακας του αναπήδησε. Στον αγώνα επιστροφής, ο Moreirense αυξήθηκε, χάνοντας ακόμη και δύο κλασικές πιθανότητες να ισοπαλία το παιχνίδι. Τελικά, όταν μπόρεσε να κρατήσει, να κρατήσει 1-0, τα τελευταία λεπτά σημείωσε δύο γκολ (88 ‘Martinez, 91’ Evanilson) και πήρε τρεις πόντους. Με αυτή τη νίκη, το “Πόρτο” επέκτεινε το αήττητο σερί με 13 νίκες και ισοπαλία σε όλους τους αγώνες, ενώ η νίκη επί του “Moreirense” ήταν η 6η συνεχόμενη στο πρωτάθλημα.

Ειδήσεις αγώνων: Εκτίμησε την ποινή του και ο μέσος Otavio επιστρέφει. Ο αμυντικός Pepe είναι κοντά στο 100% της ετοιμότητας του. Χρειάζεται ακόμη χρόνος για να επιστρέψει ο αμυντικός Marcano. Ο Nakajima (μέσος) μετακινείται στην ομάδα των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων.

Πιθανή σύνθεση. Marchesini, Manafa, Beba, Leite, id aidu, Corona, Uribe, S. Oliveira, Ottavio, Taremi, Marega.

Ιστορικό: Η μόνη φορά που οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για το πρωτάθλημα στο Estadio Municipal de Famalicao, οι νικητές έγιναν οικοδεσπότες, γιορτάζοντας τη νίκη με 2-1.

03.06.20 Πρέμιερ Λιγκ: Φαμαλικο: Πόρτο: 2: 1:

ΜΠΟΝΟ ΓΡΑΦΗΣ 15 €. Εγγραφείτε στο Meridianbet.com.cy և λάβετε μπόνους 15 €.