Κωφοί επιστροφή στην κορυφή Δημοσιογράφος Κύπρος

Ατελείωτος εφιάλτης για τους Αγίους և Τίτλος για τους κόκκινους. Η Γιουνάιτεντ νίκησε το Σαουθάμπτον 9-0 για να νικήσει τη Σίτι.

Η απομάκρυνση του Jan Ankevich στο δεύτερο λεπτό το έκανε πολύ εύκολο για τη νύχτα της United όταν νίκησε το Southampton 9-0, άφησε τρία συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη και επέστρεψε στην κορυφή. Εκεί ζει με την Πόλη, αν και έχουν απομείνει δύο παιχνίδια. Το Μάντσεστερ είχε εκρηκτικά διαστήματα, ο Ράσφορντ, ο Καβάνι, ο Μάρταλ πήρε τη θέση και ο Σολσκίρ είχε την ευκαιρία να αναπνεύσει νέα ζωή στους βασικούς παίκτες, δεδομένης της δύσκολης συνέχισης. Ένας εφιάλτης για τον Σαουθάμπτον, ο οποίος παραχώρησε εννέα ακόμη γκολ σε λίγους μήνες (πριν από τον Λέστερ). Ταυτόχρονα, η United ισοδυναμούσε με τη μεγαλύτερη νίκη της στο PL από τις 9 το 1995. Προχώρησαν με 0 πόντους στο παιχνίδι εναντίον του “Ίπσουιτς”.

Η αρχή του εφιάλτη սը τέσσερα στη μέση του παιχνιδιού.

Ο Hazenhatl δεν θα μπορούσε να φανταστεί ένα πιο εφιαλτικό σενάριο, παρουσιάζοντας πολλές αλλαγές στο Southampton λόγω απουσιών. Μόλις στο δεύτερο λεπτό, ο 19χρονος Yankees … δολοφόνησε τον McTomine և στο ντεμπούτο του ως σημαντικός παίκτης στην Premier League, έλαβε μια κόκκινη κάρτα. Ο Σκωτσέζος ήταν τυχερός, επέστρεψε στο παιχνίδι και οι οικοδεσπότες πιέστηκαν σκληρά. Το γκολ σημειώθηκε στο 18ο λεπτό. Ο Shaw έκανε ένα υπέροχο πέρασμα και ο Bisakan μπήκε στο δίχτυ με μια όμορφη πινελιά. Το Μάντσεστερ είχε τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού ացավ πήρε το δεύτερο γκολ στο 25ο λεπτό, όταν ο Ράσφορντ έκανε το σκορ 2-0 μετά την Γκρίνγουντ փոխանց փոխանց σκόραρε 16 γκολ σε όλους τους αγώνες φέτος. Ταυτόχρονα, ήταν το 83ο κόκκινο γκολ του, ανέβηκε στην 14η θέση των κορυφαίων σκόρερ του συλλόγου, αφήνοντας πίσω του τον θρυλικό Eric Cantona.

Στο 28ο λεπτό, το “Σαουθάμπτον” είχε την πρώτη του ευκαιρία, αλλά η Ντε Γκέα κατέγραψε μια εντυπωσιακή παραβίαση του Ντε Γκέα. Ο Μάντσεστερ έκανε ό, τι ήθελαν στο παιχνίδι, ο Μπρούνο δεν βρήκε το δίχτυ στο 32ο λεπτό, αλλά ο Μπέντναρεκ το έκανε στο 34ο λεπτό. Ο Rasford έκανε ένα εξαιρετικό παράλληλο πέρασμα και ο Πολωνός έστειλε την μπάλα στον στόχο της ομάδας του. Η Γιουνάιτεντ δεν επιβραδύνθηκε’s Η κεφαλιά του Κάβαν το έκανε 4-0 στο 39ο λεπτό μετά το δεύτερο γκολ του Σάβ. Ο Ουρουγουάης θα μπορούσε να είχε σκοράρει από το πέναλτι στο 42ο λεπτό, αλλά στο τέλος το VAR … το μετέτρεψε σε βαριά παραβίαση.

Αλλαγές… Γκολ United.

Ο Solskjaer έφυγε από τον Cavani στο αποδυτήριο, ο Shaw εμφανίστηκε στο Μάντσεστερ χωρίς τη μπάλα για περισσότερα γκολ και στο 53ο λεπτό ο Che Adan είδε το γκολ. Ωστόσο, η VAR ήταν εκεί για να ενοχλήσει την Hazenhutl ξανά καθώς ο στόχος δεν επιτρέπεται από χιλιοστά καθώς ήταν οφσάιντ. Ο Ράσφορντ αναπνέει επίσης. Ο James Ames πήρε τη θέση του στο γήπεδο. Οι “Reds” αύξησαν την ταχύτητά τους και πάλι αφού βρήκαν 60 n δίχτυα για 5η φορά στο 69. Ο Μπρούνο έκανε το 8ο του γκολ στη χρονιά στο πρωτάθλημα, ο Martial πήγε καλά, σημειώνοντας 5-0. Οι Άγιοι συνέχισαν να παίζουν και πληρώνουν με ένα άλλο γκολ καθώς έκαναν τη Μακ Τόμνεϊ 6-0 στην 71η. Ο Μπρούνο Φερνάντες, ο οποίος είναι ο 12ος στην φετινή Πρέμιερ Λιγκ, σημείωσε επίσης γκολ. Στο 85ο λεπτό, ο Μπεντνάρεκ χτύπησε τον Martial, έλαβε κόκκινη κάρτα από τον Dean missed Ο Πορτογάλος έχασε. Και όμως, το “United” δεν σταμάτησε εκεί, καθώς στο 90ο λεπτό, το όμορφο σουτ της Bisaka έκανε το Martial 8-0. Όχι, ο αγώνας τελείωσε με ένατο γκολ, καθώς ο Bruno Fernandez βοήθησε σε ένα γκολ λόγω καθυστερήσεων, και ο James Ames έκανε το σκορ 9-0.

Ναι, η Χέζενχουτ παραχώρησε εννέα γκολ δύο φορές σε δύο χρόνια.

Ανατρέψτε το κρυστάλλινο παλάτι με το παλιό Cahill

Έχει σκοράρει από τον Απρίλιο του 2017. Έχουν περάσει χρόνια και τώρα θεωρείται βετεράνος, αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να κρίνει το παιχνίδι ενάντια στο Newcastle και να γράφει ιστορία. Ο Gary Cahill βρήκε ξανά το δίχτυ, υπέγραψε το μεγάλο διπλό του Crystal Palace “St. James Ames Park “, σημειώνοντας το σημείο καμπής στο 25ο λεπτό, τέσσερα λεπτά μετά την ισοπαλία 1-1 του Riedewald. Έτσι, ο Άγγλος αναστολέας έγινε ο παλαιότερος επιθετικός του “Eagles” στην ιστορία του στην Πρέμιερ Λιγκ (35 χρόνια και 45 ημέρες). Από την άλλη πλευρά, ο άμεσος στόχος της Selvi αποδείχθηκε λίγο για τον Καράκας, ο οποίος επέστρεψε σε αρνητικά αποτελέσματα σε χρόνο ρεκόρ και παρέμεινε στα χαμηλότερα κλιμάκια (16ος).