Κόκκινη και λευκή νίκη θρίλερ 4-3 επί της Doxa / δύο γκολ από τον Danilo-Wagner (φωτογραφία)

Η Νέα Σαλαμίνα πέτυχε μια μεγάλη νίκη, η οποία επικράτησε στο συναρπαστικό παιχνίδι της Doxa 4-3. Ένας αγώνας με πολλά γκολ, ανησυχίες και ψυχική αγωνία, όπου το κόκκινο και το λευκό έλαβαν το τρίχρωμο της νίκης χάρη στα δύο γκολ του Danilo two τα δύο γκολ του Wagner. Ο Κίκας και ο Οικονομήδης σημείωσαν δύο γκολ για τη Ντόξα.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Ντόξα μπόρεσε να πάρει το προβάδισμα στο 4ο λεπτό με ένα ισχυρό σουτ του Κίκας, στέλνοντας την μπάλα στην αριστερή θέση του Weselowski και 0-1 στο δίχτυ.

Η Νέα Σαλαμίνα απάντησε και απάντησε με δύο γκολ τα τελευταία λεπτά. 37
Ο Sergio έκανε το σταυρό και ο Danilo έστειλε την μπάλα την μπάλα την Παρασκευή με μια υπέροχη κεφαλιά. 45 + 3 Στο δεύτερο γκολ, όταν πέρασε ο Osey, ο Wagner μετακόμισε σε μια μικρή περιοχή ով με το κεφάλι του. Το ψάρι ηττήθηκε 2-1 την Παρασκευή.

Στον αγώνα επιστροφής, η Doxa ξεκίνησε δυνατά και είχε μια μεγάλη ευκαιρία σε 54 in. Ο Luis Carlos κλωτσάει από τη θέση, αλλά η μπάλα βγήκε έξω. Μετά το πέρασμα του Meska στο 59ο λεπτό, ο Economidis ισοφάρισε, ενώ στο 62ο λεπτό, πήρε το προβάδισμα με τον Kikas. Ο Οικονομήδης πραγματοποίησε μια γωνία από τα δεξιά, ο Σαντίκ έκανε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Κίκας, ο οποίος έκανε το παιχνίδι 2-3 από κοντά.

Η Νέα Σαλαμίνα απάντησε 65 με τον Βάγκνερ. Ήταν το κόρνερ της αριστερής γωνίας του Οσέι και ο Βάγκνερ έστειλε την μπάλα με κεφαλιά. Στο 77ο λεπτό, με το σουτ του Σέργιο, η Νέα Σαλαμίνα κέρδισε ένα πέναλτι στα χέρια του Μπόλιτς. Ο Danilo πήρε το πέναλτι եց χτύπησε το γκολ, σημειώνοντας 4-3.

Στο 87ο λεπτό, η Νέα Σαλαμίνα σημείωσε ένα γκολ με τον Osey μετά από ένα σοβαρό λάθος την Παρασκευή, αλλά ο Osey, μόνος εναντίον του τερματοφύλακα της Doxa, έφτασε στη θέση.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ. Weselowski, Christoforou, Nikolaou (69 ‘Breno), Sergio, Andreu, Osey, Sanko, ou ukalas, Duventru (69’ Mustivar), Danilo, Wagner

– Στον πάγκο των Kisas, Breno, Varela, Limassol, Crean, Pavlou, Soni, Piki, Kalogiro.

ΔΟΞΑ! Paraskas, Muktaris, Christoph, Padic, Kikas, Bolic (86’Karamoko), Economidis, Traitsky (46’Da Costa), Luis Carlos (79’Kalo), Meska, Sadik.

Στον πάγκο: Constantinos, Da Costa, Komodikis, Kalo, Adoni, Abubakar.

DE ELL IN:Ts ukalas, Mustivar, Danilo / Meska, Bolich.

Διαιτητής: Teuli Chrysovalantis