Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, προχωρήστε το σερί της Premier League σε 13 παιχνίδια

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αυξάνει το σερί της Premier League σε 13 παιχνίδια

Στην Αγγλική Πρέμιερ Λιγκ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε τη Φούλαμ 2-1 στο δρόμο. Χωρίς ήττα στα 13 τελευταία παιχνίδια που έπαιξαν στο πρωτάθλημα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνέχισε να είναι ο ηγέτης του πρωταθλήματος αυξάνοντας τη βαθμολογία της σε 40 με αυτό το αποτέλεσμα.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξένησε τη Φούλαμ στο Craven Cottage Stadium στον αγώνα αναβολής της Πρέμιερ Λιγκ.

Ο εκπρόσωπος του Λονδίνου Fulham πήρε το προβάδισμα 1-0 με το γκολ της Ademola Lookman στο 5ο λεπτό του αγώνα, ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ισοφάρισε με τον Edinson Cavani στο 21ο λεπτό, το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με αυτό το σκορ: 1-1

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ άφησε τη γη 2-1 με το γκολ του Paul Pogba στο 65ο λεπτό.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία δεν έχει νικήσει στα 13 τελευταία παιχνίδια του πρωταθλήματος, συνέχισε την ηγετική της θέση στο πρωτάθλημα αυξάνοντας τη βαθμολογία της σε 40 με αυτό το αποτέλεσμα. Ο Φούλαμ κατατάχθηκε 18ος στο πρωτάθλημα με 12 πόντους

Από την άλλη πλευρά, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία δεν ηττήθηκε στα εκτός έδρας παιχνίδια αυτή τη σεζόν, κέρδισε σε 8 στα 10 εκτός έδρας παιχνίδια και ισοπαλία με 2.