Μεγάλη νίκη για την Ανόρθωση στο παιχνίδι με την AEL. Η τρίτη ήττα στη σειρά για τη “βασίλισσα” … (Βαθμολογία)

Παίκτες ανόρθωσης, όπως οι πραγματικές «κυρίες», «πέρασαν» από τη Λεμεσό και «ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΟΜΟΝΙΔΗΣ».

Αλ. Ο Μπόσκοβιτς, που θυμίζει το διάσημο “Ανόρθωση”, κέρδισε το σετ 3-1, μια νίκη που δίνει πραγματικά μια άλλη διάσταση στο γκρουπ 1-4.

Η Ανόρθωση, η οποία ξεκίνησε ξανά με τη νεαρή Ειρήνη Ιωάννου, έδειξε ότι είναι στην καλύτερη εποχή του για να διεκδικήσει το γκολ που άφησε στο κύπελλο. Η Natalia Bratunhina βγήκε από τον πάγκο και βοήθησε.

Από την άλλη πλευρά, η Robo Markets AEL δεν φαίνεται να μπορεί να κερδίσει μετά την επιστροφή της σε ανταγωνιστική δράση.

Το ντέρμπι ξεκίνησε καλά, αλλά παρόλο που ο αγώνας αξιολογήθηκε λεπτομερώς, χάθηκε. Σε μια εβδομάδα, παραδέχτηκε θανάσιμα την τρίτη συνεχόμενη νίκη (μετράει δύο ήττες από τους Ολυμπιακούς Αγώνες, “κολλημένοι” στους 37 βαθμούς.

Το σούπερ ντέρμπι της Apollo Property Gallery της Παρασκευής για το “blue-yellows” είναι “χωρίς αύριο” καθώς τα νέα αρνητικά αποτελέσματα θα αλλάξουν τα δεδομένα σε βάρος.

Ο Robo Markets AEL ξεκίνησε το ντέρμπι πολύ καλά ին «εκκαθάριση» το πρώτο σετ 25-15 στις 19, ανοίγοντας το σκορ.

Η απάντηση της Ανόρθωσης ήρθε αμέσως, καθώς κατάφεραν να κερδίσουν 19-25 στα 24 για να εξισορροπήσουν το σκορ.

Το πραγματικό ντέρμπι ήταν το τρίτο σετ, όταν η Robo Markets AEL ήταν το προβάδισμα 18-13, δείχνοντας ολόκληρο το εύρος. Ωστόσο, η Ανόρθωση επέστρεψε με ισοπαλία 21-21. Ο τελικός έγινε για τα «δυνατά νεύρα» όταν η Ανόρθωση κέρδισε 23-25 ​​στις 29.

Στο τέταρτο σετ, υπήρχε ένα μεγάλο παιχνίδι αφού οι “μπλε-κίτρινοι” և “οι μπλε-λευκοί” αγωνίζονταν για το σετ. Η ομάδα στο St. Η Masia ξεκίνησε σε ένα καλύτερο ξεκίνημα, με προβάδισμα 08-06.

Ωστόσο, η “Ανόρθωση” βρήκε λύσεις, με το προβάδισμα 12-14, αλλά οι “Robo Markets” εξισώνουν το σκορ. Ωστόσο, η “Μεγάλη Κυρία” βρήκε έναν τρόπο να ηγηθεί 16-17. Το παιχνίδι ήταν υπέροχο, και οι δύο ομάδες αγωνίζονταν για 20-20 πόντους η καθεμία.

Η Robo Markets AEL πήρε το προβάδισμα 22-20 για να γίνει το φαβορί της σειράς.

Ωστόσο, για ένα άλλο παιχνίδι, η “Ανόρθωση” αντέδρασε, ισοδυναμώντας 23-23, αποκλίνοντας εντελώς από τα δεδομένα, κερδίζοντας 23-25 ​​στα 28.

ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΟΜΟΝΙΔΗΣ. Robo Markets AEL – ΑΝΟΡΘΩΣΗ 1-3 (25-15, 19-25, 23-25, 23-25)

Robo Markets AEL (Σ. ΜΑΣΙΑΣ): Pechlivani, Spiru, Milka, Pavlu, Stedile, Griban / Stefanidi – Libero 1 – Kokki, Libero 2 – Constantini – Αλλαγές: Katsunoti.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (AL. BOSCOVIC): Ioannou, Riala, Vasiliu, Caetano, Charalambous, emb embila – Libero – David – Αλλαγές: Bratunhina, Ts uzuki.

Πόντοι ομάδας 1-4

1. Robo Markets AEL (16) 12-04 40-15 37:

2. Ολυμπιάδα Ν. (17) 13-03 43-20 20:

3. Συλλογή ακινήτων Απόλλωνα (14) 11-03 37-13 34

4. Ανόρθωση (17) 08-09 29-31 24

Τελικός με νίκη

Με νίκη στην τιμητική 6η θέση της γενικής κατάταξης, το βόλεϊ Λεμεσού ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στη σεζόν 2020-2021 φέτος.

Στον τελικό του γκρουπ 5-7 την Τρίτη, η «ροζ» ομάδα νίκησε το UCLan Cyprus THII Avgorou 3-0 στο Σεμινάριο Polemidia, κερδίζοντας 14 βαθμούς.

Η UCLan Cyprus THI Avgorou τερμάτισε 7η, αλλά δεν εκπλήρωσε τις υποχρεώσεις της.

Η ομάδα του Avgoros θα παίξει ισοπαλία για να παραμείνει στη 2η ομάδα του Division B. Δηλαδή, από τη Νέα Σαλαμίνα, το Ντικέφαλο Γέριου, τον Άρη Πολέμου, το βόλεϊ Ανόρθωση.

Ο αγώνας ήταν ενδιαφέρων στο πρώτο σετ, το οποίο κέρδισε το Βόλεϊ Λίμεσος 25-21. Στη συνέχεια, το “ροζ”, που ήταν καλύτερο, κέρδισε τον αγώνα 25-12 և 25-10 3- με 3-0 σετ.