Μετά τον αγώνα Trabzonspor-Fenerbahçe

TRABZON (AA) – Ο προπονητής της Fenerbahce Erol Bulut, δηλώνοντας ότι υπάρχουν 14 αγώνες πρωταθλήματος μπροστά τους, «Θα αναλάβει το πρωτάθλημα με τους περισσότερους πόντους. είπε.

Στη συνέντευξη Τύπου που πραγματοποιήθηκε μετά τον αγώνα, ο Μπουλούτ δήλωσε ότι ήταν πολύ χαρούμενος που πήραν 3 πόντους στον προκλητικό Τραμπζονσπόρ.

Σημειώνοντας ότι και οι δύο πλευρές ήθελαν να κερδίσουν πριν από τον αγώνα, ο Bulut συνέχισε ως εξής:

“Ήταν ένα σημαντικό παιχνίδι τόσο για εμάς όσο και για τον Τραμπζονσπόρ. Οι δύο ομάδες έκαναν το καλύτερο δυνατό για να κερδίσουν, μπήκαν σε θέσεις. Είχαμε πιο ξεκάθαρες θέσεις. Από όσο μπορώ να δω, είχαμε 6 καθαρές θέσεις και ο αντίπαλος είχε 2. Στην πρώτο ημίχρονο, στην πραγματικότητα έπρεπε να πάμε με νίκη 2-0. Μερικές φορές. Δεν μπορείτε να πάρετε την ευκαιρία καλά. Το κάναμε με το σουτ του Πέλκα στο δεύτερο ημίχρονο. Είδαμε 1-2 θέσεις στο γκολ μας. Ο αγώνας μας ήταν πολύ καλά. Συγχαίρω τους παίκτες μου για τον αγώνα τους. Είμαστε χαρούμενοι για 3 πόντους. Ελπίζω να συνεχίσουμε αυτόν τον αγώνα με τον ίδιο τρόπο. “

Erol Bulut, “Μήπως αυτή η νίκη σας αναπνέει;” Σε μια ερώτηση όπως, “Εάν οι μεγάλες ομάδες παίζουν στο πρωτάθλημα, το ηθικό τους είναι αναστατωμένο μετά την ήττα. Όπως και εμείς, η Fenerbahce βγαίνει για μια νίκη σε κάθε αγώνα. Μερικές φορές δεν συμβαίνει, χάνουμε πόντους. Υπάρχουν 14 αγώνες πρωταθλήματος. Θα αναλάβει το πρωτάθλημα με τους περισσότερους πόντους. Μίλησε με τη φόρμα.