Με τρεις πόντους για την United, I KATHIMERINI, kathimerini.com.cy

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε από το Μπράιτον, αλλά στο τέλος κέρδισε 2-1, σαν να έκλεινε τους τέσσερις.

Στο 9ο λεπτό, το σουτ του Γκρίνγουντ έπληξε το τερματοφύλακα του Μπράιτον, και στο 13ο λεπτό, ο Γκρος έκανε ένα πέρασμα από τα δεξιά, και ο Γουέλμπεκ πήρε το προβάδισμα, ο Χέντερσον έσωσε εντυπωσιακά, αλλά η μπάλα πέρασε στον Welbeck, ο οποίος έπληξε 0-1 με ένα κεφάλι.

Στο 18ο λεπτό, μετά από ένα λάθος από τον Gross, ο Dunk πήρε το προβάδισμα, αλλά ο Henderson έσωσε ξανά, μέχρι το 45 + 1, ο Monter πέτυχε το γκολ του Rasford.

Στο 52ο λεπτό, ο Σάντσεζ είπε όχι στο σουτ του Ράσφορντ, και στο 60ο λεπτό, ο Ισπανός έσωσε τον Φερνάντεζ μετά το πέρασμα του Πογκμπά. Ωστόσο, στο 62ο λεπτό, ο Φερνάντεζ άνοιξε το σκορ για τον Ράσφορντ, ο οποίος το έκανε 1-1.

Στο 72ο λεπτό, ο Σάντσεζ επιτέθηκε μετά από ένα σουτ του Γκρίνγουντ, το οποίο στο 82ο λεπτό το έκανε 2-1 με κεφαλιά μετά από μακρά περίοδο στο πλαίσιο του Σάντσεζ.

ΕΝΩΜΕΝΟΣ. Henderson, Lindelof, Maguire, Shaw, Van Bisaka, Fred, Pogba (84 ‘McTomainy), Rasford (73’ James Ames), Greenwood, Fernandez, Cavani (82 ‘Van den)

ΜΠΡΕΤΙΟΝ. Sanchez, White, Dunk, Feltman, Gross, Monter, Lallana, Bishuma, Trosar (63 ‘McAllister), Mop, Welbeck