Μια άλλη απώλεια πόντων από το Galatasaray

Το Galatasaray φιλοξένησε τον Fatih Karagümrük στην 34η εβδομάδα του Super League. Ο αγώνας τελείωσε με ισότητα 1-1.

Οι Muslera, Yedlin, Donk, Marcao, Ömer Bayram, Etebo, Fernandes, Emre Akbaba, Oğulcan Çağlayan, Babel, Mostafa Mohamed βρήκαν τις πρώτες 11 πιθανότητες σε κίτρινα-κόκκινα.

Ο Fatih Karagümrük πήρε το γήπεδο με τους Viviano, Koray Altınay, Roco, Zukanovic, Balkovec, Efe Tatlı, Bertolacci, Ndao, Jimmy Durmaz, Lens, Sobiech 11.

Στο 9ο λεπτό του αγώνα, ο Mostafa Mohamed, ο οποίος αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα με το ενδιάμεσο πέρασμα του Gedson Fernandes, έφερε την μπάλα στο δίχτυ. Ο διαιτητής Ali Palabıyık, ο οποίος παρακολούθησε ξανά τη θέση μετά από την προειδοποίηση της VAR, αποφάσισε ότι ο Ryan Babel χειρίστηκε τη μπάλα και αυτή η θέση δεν κέρδισε αξία γκολ.

Η φιλοξενούμενη ομάδα ήρθε πολύ κοντά στο γκολ στο 13ο λεπτό. Αντιμέτωπος με τον Muslera στο πέρασμα του Jimmy Durmaz, ο Ndao πιάστηκε στον πόλο. Η μπάλα, επιστρέφοντας από τη θέση, έπεσε μπροστά από τον Lens, αλλά ο Yedlin παρενέβη και δεν άφησε το γκολ.

Στο 21ο λεπτό, το διαθέσιμο Roco έφτασε στη μέση του Balkovec, αλλά ο δερμάτινος γύρος βγήκε κατευθείαν.

Η Γαλατασαράι είχε 2 πιθανότητες στο 33ο λεπτό. Κοντά στη μέση της Emre Akbaba, ο Mostafa Mohamed χτύπησε το κεφάλι, αλλά ο Viviano δεν επέτρεψε το γκολ. Στο ίδιο λεπτό, ο σκληρός πυροβολισμός του Babel βγήκε από το κάτω μέρος του στύλου.

έμβλημα69

Ο Ndao, ο οποίος γνώρισε τη μπάλα στο πέρασμα του Roco στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, χτύπησε σκληρά, αλλά ο Fernando Muslera κατάφερε να πιάσει την μπάλα με τις άκρες των δακτύλων του.

Δεν υπήρχε ήχος γκολ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Ο Fatih Karagümrük προχώρησε 1-0 στο 60ο λεπτό. Μπαίνοντας στο παιχνίδι στο 59ο λεπτό, ο Salibur έπιασε τη Muslera σε ένα σκληρό σουτ από την αριστερή διαγώνια. Ο Ndao, ο οποίος ακολούθησε την μπάλα που αναπηδούσε καλά από τη Muslera, έβγαλε τα δίχτυα.

Η απάντηση του Γαλατασαράι σε αυτόν τον στόχο ήρθε 2 λεπτά αργότερα. Συναντώντας με την μπάλα στο πέναλτι στο κομψό πέρασμα του Gedson Fernandes, ο Babel χτύπησε την μπάλα αφού βρήκε τη γωνία και έφερε το σκορ στο 1-1.

Κίτρινα-κόκκινα, 78ο λεπτό, 10 άτομα παρέμειναν. Μετά την παρέμβαση του Ryan Donk στο Sobiech, ο ποδοσφαιριστής Fatih Karagümrüklü παρέμεινε στο έδαφος. Ο Ali Palabıyık, ο οποίος παρακολούθησε τη θέση μετά την προειδοποίηση από το VAR, έδειξε απευθείας στον Ryan Donk μια κόκκινη κάρτα.

Ο Γαλατασαράι κέρδισε πέναλτι στο 86ο λεπτό του αγώνα. Ο Kerem Aktürkoğlu, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι στο Feghouli, παρέμεινε στο έδαφος ενώ πήρε το λάκτισμα και ο διαιτητής έδειξε το σημείο πέναλτι και ο Balkovec έλαβε μια άμεση κόκκινη κάρτα. Ο Ali Palabıyık, ο οποίος ακολούθησε τη θέση πέναλτι μετά την προειδοποίηση της VAR, ακύρωσε τόσο την ποινή όσο και την κόκκινη κάρτα.

Η φιλοξενούμενη ομάδα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί πολύ σαφείς πιθανότητες γκολ σε επιπλέον χρόνο Ο Mevlüt Erdinç, ο οποίος κρέμεται πίσω από την άμυνα, δεν μπόρεσε να περάσει τον Fernando Muslera στην αντίπαλη θέση.

Δεν ακούστηκε άλλος ήχος τέρματος στον αγώνα. Ο Γαλατασαράι, που έχασε τους τρίτους στη σειρά, τερμάτισε την εβδομάδα στην τρίτη θέση με 62 πόντους. Ο Fatih Karagümrük, ο οποίος έπαιξε στη σειρά αήττητων, αύξησε το σκορ του σε 49.