Μια βόμβα εξερράγη … Ο παραλυτικός στα πόδια του NPP … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Μια μεγάλη νίκη κέρδισε η Ένωση Νεολαίας Παραλίμνι μέσα στην ΑΕΚ Αρένα, η οποία επιβλήθηκε 2-1 για το 19ο παιχνίδι του Πρωταθλήματος ΑΤΗΚ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν στην ευχάριστη θέση να πάρουν το προβάδισμα στο 5ο λεπτό με τον Balazic.

Δείτε τον στόχο.

Οι οικοδεσπότες κατόρθωσαν να τραβήξουν το παιχνίδι στο 59ο λεπτό, όταν ο Τολέμς έκανε πολύ καλό πέρασμα στον Φερνάντεζ, ο οποίος πέρασε από τα δεξιά, και ο Μακρης τελείωσε το παιχνίδι με ισοπαλία με σωστή γωνία.

Ωστόσο, υπήρξε μια άμεση ανταπόκριση από το Παραλίμνι, που σκόραρε ένα φοβερό γκολ στο 62ο λεπτό του αγώνα ενάντια στον Θεόδωρο, σκοράροντας 1-2.

Έντεκα από τις δύο ομάδες.

ΑΕΚ: Tunenks, Thaddeus, Spoliarich (54΄ Haugen), Nanto (54΄ Macris), Heitley, Hector (71΄ Konstantinu), Suterden, Fernandez, Gonz-lez, Florian, Naranjo

ΕΠΓ. Ganachowski, Barbosa, Balazic, Kyriakou, Felipe, Panos (46΄ Cosmas), Lucero, Kotsonis (71΄ Mulazimis), Denning, Teodoru, Markoski