Μια θέση μεταξύ της νίκης των νέων στο Avgoru

Ο Manage καθοδηγείται από τον προπονητή Al. Ο Boscovic παίζει με το UCLan Cyprus THOI κυρίως με τη νεαρή Μαρίνα Christodululi, Elena Ts Utsuki, Tatiana Antoniu, αλλά και τον P. Προκειμένου ο Θεοδότου να έχει σημαντικό χρόνο συμμετοχής, η Ανόρθωση αναγκάστηκε το Σάββατο στο UCLan Cyprus Avgoros Technical School με τον THII Avgorou σε σετ 3-0. Ο αγώνας αναβλήθηκε λόγω του 7ου αγώνα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Division A.

Αλ. Ο Μπόσκοβιτς, ο οποίος δεν χρησιμοποίησε καθόλου την Τζούλιανα Καετάνο και την Κριστιάνα Ντέιβιντ, πήρε τη δεύτερη νίκη στη σειρά με 16 πόντους και τώρα βλέπει τον εαυτό του πάνω από την 4η θέση. Θα αντιμετωπίσει την Ανόρθωση την Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2021, στο Αθλητικό Κέντρο Ανόρθωση στο 12ο ντέρμπι αγώνων στους Ολυμπιακούς της Νάπολης.

Το UCLan Cyprus THI Avgorou προσπάθησε να αισθανθεί ότι η παρουσία του ήταν επιτυχής, ειδικά στο τρίτο σετ. Ο Έλληνας προπονητής Δημοσθένης Υμαράκης χρησιμοποίησε και τους 10 παίκτες που είχε μαζί του. Η ομάδα του August φιλοξενεί το Apollo Property Gallery στο πλαίσιο της 12ης συνάντησης.

Η ταινία της συνάντησης

Η Ανόρθωση πήρε το προβάδισμα από την αρχή. Το 00-06 έγινε 03-12, και λίγο αργότερα, 08-22, νικώντας την Ανόρθωση στο πρώτο σετ 10-25 σε 16 σετ.

Προπονητής Αλ. Ο Μπόσκοβιτς από καιρό χρησιμοποίησε τον νεαρό Τζουζούκι, Χριστοδούλου, ενώ έπαιζε λίμπερο με την Τατιάνα Αντόνιο. Επίσης, δεν χρησιμοποίησε το Caetano.

Η “Μεγάλη Κυρία” εξασφάλισε τη διαφορά στο δεύτερο σετ 02-06, όταν ο προπονητής Μπόσκοβιτς αγωνίστηκε με την ίδια φιλοσοφία. Το UCLan Cyprus THI Avgorou δοκίμασε, αλλά η Ανόρθωση έγραψε 03-12, χρησιμοποιώντας τα δεδομένα εντελώς υπέρ της.

Η Ανόρθωση κράτησε το σκορ ασφαλείας, αλλά η ομάδα του Αυγόρου έχασε 7-14 πόντους σε 7-14, θέλοντας να διεκδικήσει τι μπορούσε από την ομάδα. Κάνοντας αλλαγές ξανά με το out, ο Χριστοδούλου επέστρεψε πάλι στο πάτωμα (ο Χαράλαμπος έπεσε πίσω, ο Vasiliu, η Ανόρθωση διπλασίασαν το προβάδισμα στο 09-18. Η Αμμόχωστος κατάφερε να κερδίσει το σετ 19-25 23.

Σέρβος προπονητής της “Ανόρθωσης” Αλ. Ο Μπόσκοβιτς μείωσε το κατάστρωμα στο τρίτο σετ, χρησιμοποιώντας τον Π. Tiakidu, αλλά ο Caetano Libero Christiana David παρέμεινε στον πάγκο. Το “Blue and Whites” ξεκίνησε ξανά ενθαρρυντικά και πήρε το προβάδισμα με σκορ 02-06.

Η συλλογή ήταν πολύ ανταγωνιστική καθώς η UCLan Cyprus μείωσε το THI Avgorou στο 06-07. Αλλά η Ανόρθωση έσωσε αυτόματα difference εννέα πόντους διαφορά 07-14 4 ανάσα. Και οι δύο ομάδες συνέχισαν να κάνουν αλλαγές με τον Chr. Η είσοδος του Θεοδότο στο πάτωμα από την Ανόρθωση և Καϊκή, τη Γ. Καρύου από την UCLan Cyprus THI Avgorou. Ο Ανόρθωση ολοκλήρωσε το σετ με 19, κερδίζοντας 11-25. 0 και ο αγώνας – 0-3 σετ.

UCLan Κύπρος ΘΟΙ ΑΥΓΟΡΟΥ:(Δ. ΥΜΑΡΑΚΗΣ). Λούκα, Παπαδοπούλου, Αντόνιο, Μιχαήλ, Ευστατίου, Ζιμ Ιμαράκ – Λίμπερο: Βαρδάκι. – Αλλαγές: Charalambous, Kaykki, Karyu.

ANORTO IS (AL. BOSKOVIK): Bratuhinna, Riala, Charalambous, Ioannou, embilla, Vasiliu – Libero – Antonio – Αλλαγές: έξω από τον καρπό, Christodoulou, ia yakidu, Theodotou.