Μια … φλόγα εκρήγνυται στο λογαριασμό և … |: Δημοσιογράφος Κύπρος

Με το πιο ιδανικό άλογο, η Ομόνοια ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος της ΑΤΗΚ, όπου κέρδισε 1-0 έναντι του Ολυμπιακού στο γήπεδο «Μακάρεο», χάρη στον τρομερό στόχο του Ιωάννη Κούσουλου, αλλά … ξέσπασμα. Εκτός από το γεγονός ότι τα πράσινα είναι και πάλι στην κορυφή του τραπεζιού του τουρνουά με αυτόν τον δείκτη νίκης, ήταν επίσης η πρώτη τους νίκη εναντίον των μαύρων πρασίνων.

Για ένα άλλο παιχνίδι, η ομάδα Taktakallas απέδειξε ότι δεν είναι τυχαίο ότι δεν είναι στους πρώτους έξι με τους μεγάλους παίκτες του πρωταθλήματος, γιατί δεν φοβόταν, έπαιξε … ξέγνοιαστο ποδόσφαιρο could Τα μάτια της Ομόνοιας μπορούσαν να δουν. Πριν σκοράρει ο Κουζούλας, ο Ολυμπιακός έδειξε ότι μπορούσε να κάνει κακό. Ωστόσο, αφού σκόραρε ένα καταπληκτικό γκολ από έξω από την περιοχή στο 53ο λεπτό, το τριφύλλι έκανε δράση և θα μπορούσε ακόμη και να επεκτείνει τη διαφορά σκορ.

Όπως και στο τελευταίο τους παιχνίδι στο Cup Institute, οι Πράσινοι έδειξαν το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, ότι δεν ήταν σε θέση να οργανώσει, αλλά απειλώντας τον αντίπαλο. Μετά το γκολ, ωστόσο, η ομάδα έγινε πιο ενεργή, χάνοντας καλές πιθανότητες με τον ep epovich, ο οποίος έλαβε δύο φορές όμορφα κάθετα περάσματα από τον Loizu.

Ο προπονητής της Ομόνοια, Henning Berg, μίλησε επίσης για τη δυσκολία της νίκης της ομάδας του, ο οποίος παραδέχτηκε ότι ο “Ολυμπιακός” είναι πολύ καλός αντίπαλος. Στην πραγματικότητα, αυτό που κράτησε ο Νορβηγός προπονητής ήταν η νοοτροπία των παικτών του, όπως είπε χαρακτηριστικά. «Συνέχισαν να πιστεύουν, και στο δεύτερο ημίχρονο φαινόταν λίγο φυσιολογικό, ήταν δυνατό»

Οι Πράσινοι τώρα επικεντρώνονται στο δεύτερο παιχνίδι του επόμενου πλέι-οφ της Ομόνοια, καθώς ακολουθείται από ένα μεγάλο ντέρμπι ενάντια στην Ανόρθωση στο ΣΓΠ. Ταυτόχρονα, η “Ομόνοια” εξετάζει το τρέχον ντέρμπι “Ανόρθωση” – “Απόλλων”, καθώς ένας από τους αντιπάλους θα χάσει πολύτιμους πόντους στον αγώνα για τον τίτλο …