Μιλάμε με τον Manolo… Μια άλλη κατάσταση.

Βελτιώνοντας με τον Homenes στον πάγκο των αποθεματικών της ΑΕΚ, νίκησαν επίσης τον Ατρόμητο (2-1) με το σούπερ Λιβαγιά, πέτυχαν 4 συνεχόμενες νίκες και ανέβηκαν και πάλι στη δεύτερη θέση.

Ένα παιχνίδι μετά την επιστροφή της Himenet, η ΑΕΚ μπήκε στο πρωτάθλημα για να καλύψει τις μεταγραφές της όσο το δυνατόν πιο αποτελεσματικά. Και πράγματι, η Ένωση δεν απειλήθηκε από τον Ατρόμητο, αλλά δεν ήταν αρκετό να απειλήσει, ειδικά δεδομένου ότι η ανάπτυξή της ήταν προβλέψιμη, ակի ήταν πολύ δύσκολο για την μπάλα να φτάσει στην επίθεση. Ο χρόνος τελείωσε, φυσικά, η ΑΕΚ βρήκε ενέργεια և δύναμη, αλλά και πάλι δεν είχε καμία ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, οπότε το 0-0 ήταν λογικό αποτέλεσμα.

Στον αγώνα επιστροφής, ένα άλλο NPP εμφανίστηκε στο OAKA. Από το πρώτο λεπτό, η ομάδα του Τζέιμενς συμπίεσε τον Ατρόμητο, τελικά τον έβαλε στην περιοχή του πέναλτι, και η δεξιά πλευρά απείλησε απίστευτα, καθώς ο Μπακάκης έπαιζε ένα απίστευτο παιχνίδι, συνεχώς ανεβαίνοντας, βοηθώντας τον Γκαρσία, ενώ είχε και έναν υπέροχο αγώνα. Η Λιβαγιά, που θυμίζει στη Λιβαγιά άλλες εποχές.

Η πίεση της ΑΕΚ έληξε τελικά στο 60ο λεπτό όταν ο Σάλομον σκόραρε από το πέναλτι, αφού ο Μάντας μπλοκαρίστηκε από τον Atromitos և Simoes. Η Oliveira σημείωσε με ακρίβεια, κάνοντας το σκορ 1-0. Το σήμα συνεχίστηκε և Στο 73ο λεπτό έγινε 2-0: οι δύο καλύτεροι παίκτες συνεργάστηκαν.

2: 1, στο οποίο έφτασε ο Χριστοδουλόπουλος με ένα πέναλτι στο 87ο λεπτό, δεν ήταν αρκετό για να δώσει στην ΑΕΚ καρδιακή προσβολή, καθώς στα υπόλοιπα λεπτά κατάφερε το προβάδισμά της τέλεια, κράτησε την μπάλα όσο χρειαζόταν – κατά κάποιο τρόπο έφτασε στην τέταρτη νίκη στη σειρά. ,

Πηγή: sdna.gr

Ένα παιχνίδι μετά την επιστροφή της Himenet, η ΑΕΚ μπήκε στο πρωτάθλημα για να καλύψει τις μεταγραφές της όσο το δυνατόν πιο αποτελεσματικά. Και πράγματι, η Ένωση δεν απειλήθηκε από τον Ατρόμητο, αλλά δεν ήταν αρκετό για να απειλήσει, ειδικά λαμβάνοντας υπόψη ότι η ανάπτυξή της ήταν προβλέψιμη, was ήταν πολύ δύσκολο για την μπάλα να φτάσει στην επίθεση. Ο χρόνος πέρασε, φυσικά, η ΑΕΚ βρήκε ενέργεια և δύναμη, αλλά και πάλι στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε καμία ευκαιρία, οπότε το 0-0 ήταν λογικό αποτέλεσμα.

Στον αγώνα επιστροφής, ένα άλλο NPP εμφανίστηκε στο OAKA. Από το πρώτο λεπτό, η ομάδα του Jimenez πίεσε τον Atromitos, τελικά τον έβαλε στην περιοχή του πέναλτι, και η δεξιά πλευρά απείλησε απίστευτα, καθώς ο Μπακάκης έπαιζε ένα απίστευτο παιχνίδι, συνεχώς ανεβαίνοντας, βοηθώντας τον Garcia, ενώ είχε και έναν υπέροχο αγώνα. Η Λιβαγιά, που θυμίζει στη Λιβαγιά άλλες εποχές.

Η πίεση της ΑΕΚ έληξε τελικά στο 60ο λεπτό, όταν ο Σάλομον σκόραρε από το πέναλτι, αφού ο Μάντας μπλοκαρίστηκε από τον Atromitos և Simoes. Η Oliveira σημείωσε με ακρίβεια, κάνοντας το σκορ 1-0. Το σήμα συνέχισε ακατάπαυστα σετ’s 73 έγινε 2-0: οι δύο καλύτεροι παίκτες συνεργάστηκαν. Ο Μπακάκης έκανε σταυρό, η Λιβαγιά πιάσει το κεφάλι του ψαριού και διπλασίασε τις πύλες της ομάδας του.