Μπάσκετ αγοριών γυμνασίου: Σημειώσεις και στιγμιότυπα από τους αγώνες της Τρίτης

Ο Γκόνσαλφς του Λέι κρεμά 30 στο Ορέμ

Ο πρεσβύτερος του Lehi Noah Gonsalves σημείωσε 30 πόντους και έδωσε επτά ασίστ για να οδηγήσει τη Lehi στη νίκη 67-55 από την επίσκεψη στο Orem.

Με τον Lehi να ακολουθεί 31-26 λίγο πριν από το ημίχρονο, ο Gonsalves καρφώθηκε με 3-δείκτη 25 ποδιών στο βομβητή, ώθηση που η ομάδα του έφερε στο δεύτερο ημίχρονο καθώς έτρεξε για τη νίκη.

Ο Peter Amakasu πρόσθεσε ένα διπλό διπλό με 16 πόντους και 12 ριμπάουντ καθώς ο Lehi βελτιώθηκε σε 7-2 τη σεζόν.

Ο Tyson Hawkins πήγε 6 για 6 από τη γραμμή ελεύθερης ρίψης στο τελευταίο λεπτό για να σφραγίσει τη νίκη.

Η Copper Hills σταματά τη νίκη της Κύπρου

Η Κύπρος μπήκε στο παιχνίδι της Τρίτης στο Copper Hills με έναν τόνο δυναμικής αφού κέρδισε το Riverton Holiday Tournament με ρεκόρ 4-0 την περασμένη εβδομάδα.

Ο Κούπερ Χιλς χάλασε αυτή τη δυναμική καθώς ο ΜακΚόγκι Λάνγκστον σημείωσε 16 πόντους και ο Κάρσον Μπάτλερ πρόσθεσε 12 ακόμη για να οδηγήσει τους Γκρίζλυς στη νίκη 67-64.

Η αήττητη πορεία του Pleasant Grove συνεχίζεται

Ο Τζόρνταν Ρος και ο Ντίλαν Τζόουνς σημείωσαν 22 πόντους και και οι δύο έπεσαν 3 πόντους καθώς ο Πλέζαντ Γκρόβεν βελτιώθηκε στο 12-0 αυτήν την πρεσβέντα με τη νίκη 84-74 επί της Μπάχαμμ.

Οι Βίκινγκς πήραν το προβάδισμα στο ημίχρονο 46-38 και ποτέ δεν ξανακοίταξαν μια άλλη εντυπωσιακή απόδοση.

Ο Μπράιτον ανοίγει το παιχνίδι της περιοχής 6 με νίκη

Το ντουέτο του Josh Petersen και του Lander Barton συνδύασαν για 38 από τους 57 πόντους του Μπράιτον καθώς άνοιξε ένα κλειστό παιχνίδι στο ημίχρονο για τη νίκη 57-43 επί του Cottonwood.

Ο Μπράιτον είναι ένας από τους πολλούς διεκδικητές στην ισορροπημένη Περιοχή 6 και ξεκίνησε το παιχνίδι της περιοχής με μια σταθερή νίκη για να ξεκινήσει 1-0.

Το Lone Peak συνεχίζει το καυτό σερί

Μετά την έναρξη της σεζόν 1-2, η Lone Peak δέχτηκε πρόσφατα φωτιά, συμπεριλαμβανομένης της νίκης με 86-55 έναντι της επίσκεψης της Bountiful την Τρίτη.

Με τέσσερις παίκτες να σκοράρουν σε διπλούς αριθμούς, ο Lone Peak πήρε το προβάδισμα με 44-23 ημίχρονο προχωρώντας στην εύκολη νίκη.

Ο Σπρίνγκβιλ ξεκινά το παιχνίδι της Περιφέρειας 8 με σπάνια νίκη

Ήταν μια πρόχειρη περίοδος για τους αμυντικούς πρωταθλητές 5Α μετά την ανάρτηση ενός ρεκόρ 1-7. Η Περιοχή 8 ξεκίνησε την Τρίτη όμως και ο Σπρίνγκβιλ κάθεται στο 1-0.

Ο Σπρίνγκβιλ κέρδισε ένα μεγάλο πλεονέκτημα στη γραμμή ελεύθερης ρίψης καθώς έφτασε στην αντίπαλη περιοχή του Spanish Fork 77-69 για τη δεύτερη νίκη της σεζόν.

Ο Ράιτερ Χάνσεν ηγήθηκε της Σπρίνγκβιλ με 22 πόντους, ενώ ο Ζαχ Αργίλ του Ισπανικού Φορκ κατέκτησε όλους τους σκόρερ με 23 πόντους.

Ο Fremont περνάει πέρα ​​από τον Fremont για δεύτερη νίκη της χρονιάς

Ο Fremont βάζει γρήγορα την απογοήτευση ενός 0-4 στην έναρξη της σεζόν πίσω από αυτό.

Αφού νίκησε τον Μπόνβιλ την περασμένη εβδομάδα με 3 πόντους στο βομβητή από τον Μπράντεν Φλέντερς για την πρώτη του νίκη, ο υπερασπιστής του 6Α κρατικού πρωταθλητή Φρέμοντ κέρδισε ξανά την Τρίτη με ηχηρή νίκη 71-44 εναντίον της επίσκεψης στο Χίλκερστ.

Ο Hunter Hansen σημείωσε 21 πόντους και ήταν ένας από τους τρεις παίκτες που σημείωσαν διπλασιασμούς για τον Fremont.

Η ελεύθερη ρίψη του Peyton Swasey ανυψώνει τον Payson μετά από τον αντίπαλό του Salem Hills

Ο Payson ξεπέρασε το Salem Hills 22-15 στο τέταρτο τέταρτο στο άνοιγμα της περιοχής της Τρίτης 8 για να κερδίσει τη νίκη με 60-59.

Ο Samuel Mitchell του Payson οδήγησε όλους τους σκόρερ με 19 πόντους, ενώ ο Peyton Swasey βυθίστηκε το κερδισμένο ελεύθερο ρίχνοντας με τρία δευτερόλεπτα. Ο Σάλεμ Χιλς είχε ένα σουτ για να το κερδίσει στο τέλος, αλλά έχασε.