ΜΠΙΝΤΕΟ. Κέρδισε την Ένωση, δυσκολεύεται … | Δημοσιογράφος Κύπρος

Η ΑΠΟΕΛ κέρδισε μια ακόμη νίκη στη δεύτερη ομάδα του πρωταθλήματος, αυτή τη φορά επικρατούσε στο ΣΓΠ της Ένωσης Νεολαίας Παραλίμνι, 1-0.

Ο Γκάμπριελ σημείωσε γκολ στο 16ο λεπτό του αγώνα για το ναυτικό. Με τη νίκη της, η ΑΠΟΕΛ έφτασε τους 46 πόντους, άνοιξε την όγδοη θέση και η Ένωση παρέμεινε στην 27η τελευταία προτελευταία θέση.

Προφίλ παιχνιδιού.

Η APOEL ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι, ασκώντας πίεση στην Ένωση, αναζητώντας έναν στόχο που θα έσπαζε τα πόδια των παικτών του.

Στο 16ο λεπτό, με μια υποδειγματική αντεπίθεση, κατάφερε να σκοράρει στο παιχνίδι με τον Gabriel.

Μετά από ένα μακρύ σουτ, ο Sahar έπεσε στο κεφάλι του, στέλνοντας την μπάλα στα πόδια του Gabriel, ο οποίος στάλαξε τον προσωπικό του αντίπαλο, η μπάλα στάλθηκε στο δίχτυ του Gatsevsky.

Μετά το γκολ του, ο ΑΠΟΕΛ συνέχισε να ασκεί πίεση στην Ένωση ին Στο 20ο λεπτό, είχε ένα γκολ, το οποίο σημείωσε ο Μπεν Σαχάρ. Κατά τη διάρκεια της χρονικής περιόδου, το κόκκινο χρώμα κέρδισε δυναμική, έψαχνε τον ισοσταθμιστή, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει σημαντικά τη Σίλβα στο σπίτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η APOEL ήταν και πάλι καλύτερη στο παιχνίδι, χάνοντας αρκετές πιθανότητες να αυξήσει το σκορ, ενώ η Ένωση είχε τις πιθανότητες να εξισώσει. Οι μεγαλύτερες στιγμές του δεύτερου σαράντα πέντε λεπτών, το γκολ Denning στο 69ο λεπτό του αγώνα ի ah ahid γκολ στο 90ο λεπτό.