Μπράιτον – Τότεναμ 1-0. Υπέροχη νίκη με τον Trossar

Ο Μπράιτον πήρε μια μεγάλη νίκη στον 21ο αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ, κερδίζοντας 1-0 πλεονέκτημα έναντι της Τότεναμ χάρη σε ένα γκολ που σκόραρε ο Τρόσαρ στο 17ο λεπτό.

Ο Μπράιτον πήρε μια βαθιά ανάσα. Τα γκολ σημειώθηκαν από τον Trosar στο 17ο λεπτό χάρη στο Tottenham 1-0. Η ομάδα του Μουρίνιο υπέστη τη δεύτερη ήττα της στη σειρά, παραμένοντας 33 πόντους πίσω από την έκτη θέση Τσέλσι και Έβερτον. Το Μπράιτον, από την άλλη πλευρά, βρίσκεται τώρα στο +7 από τη ζώνη κινδύνου.

Το σκορ του παιχνιδιού άνοιξε από τους οικοδεσπότες στο 17ο λεπτό. Ο Gross μετακινήθηκε προς τα δεξιά, στρίβοντας στην καρδιά της μεγάλης περιοχής, όπου ο Leandro Trossar έπρεπε να στείλει την μπάλα στο δίχτυ 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι οικοδεσπότες συνέχισαν να τους ξεπερνούν, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν άλλο γκολ και ο Χοσέ Οζ Μουρίνιο ανησυχούσε για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο “Μπράιτον” κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, η “Τότεναμ” δεν βρήκε λύσεις στο τελευταίο τέταρτο του γηπέδου. Έτσι, το σκορ δεν έχει αλλάξει μέχρι την τελευταία σφύριγμα.

ΜΠΡΕΤΙΟΝSanchez, Webster, Dunk, White, Marts, Alistair, Bisuma, Gross, Feltman, Trossar, Mope

ΤΟΤΕΜLioris, Sanchez, Alderweireld, Rodon, Sissoko, Entobele, Heiberberg, DG, Bale, Sean, Berhwein