Νίκησε την ήττα του և επιτέλους για τον Lightning BCL

Ο Κεράβνος δεν πέτυχε στο παιχνίδι εναντίον της Ντιζόν στον 6ο και τελευταίο αγώνα του ομίλου του μπάσκετ Champions League.

Η κυπριακή ομάδα έχασε 79-44 από τον Θάσο Παπαδόπουλο στο Στάδιο Ελευθερίας, αποχαιρετώντας το φετινό BCL.

Ο Keravnos ξεκίνησε τον αγώνα καλά, τερματίζοντας և 1ης: Η περίοδος ήταν και πάλι στο σκορ – 26-21. Τότε οι Γάλλοι ήταν καλύτεροι, με προβάδισμα 43-29 στο τέλος του ημιχρόνου, ενώ στο τέλος της τρίτης περιόδου το σκορ έφτασε στο 58-38. Στο τέλος του αγώνα, ο Keravnos ηττήθηκε 79-44.

ΔΕΚΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ: 21-26, 29-43, 38-58, 44-79