Νίκησε τον ηγέτη Μπεσίκτα στον τομέα Κασμπάσα

Τουρκία Σούπερ Λιγκ 32 εβδομάδων Κασίμπαμπα, ηγέτης στο γήπεδο ηττήθηκε 1-0 Μπεσίκτας.

Στο 10ο λεπτό, ο Kasımpaşa πλησίασε το γκολ. Ο τερματοφύλακας Ersin Destanoğlu έφτασε στα δεξιά του και έλεγξε την μπάλα στο χτύπημα Hajradinovic, ο οποίος μετακόμισε στην μπάλα που άγγιξε ο Thelin στο μεσαίο σημείο της μακράς μετάβασης του Luckassen από το δικό του μισό.

Στο 19ο λεπτό, ο Kasımpaşa πήρε το προβάδισμα. Ο Varga, ο οποίος είχε την μπάλα που ήθελε να πετάξει ο Necip Uysal, έστειλε τη μπάλα στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Αυτός ο παίκτης συναντήθηκε με στρογγυλά δερμάτινα δίχτυα σε ένα κομψό λάκτισμα από την περιοχή του πέναλτι στη μακρινή γωνία από την αριστερή διαγώνια: 1-0.

Στο 56ο λεπτό, η Kasımpaşa δεν μπορούσε να επωφεληθεί από το πέναλτι. Αφού ο Thelin παρέμεινε στο έδαφος στη διμερή μάχη με τον Welinton σε ένα σημείο κοντά στη γραμμή της περιοχής του πέναλτι, ο διαιτητής Halil Umut Meler έδωσε μια απόφαση ελεύθερης ρίψης. Ο Halil Umut Meler, ο οποίος συναντήθηκε με την αίθουσα VAR, άλλαξε την απόφασή του και έδειξε την ποινή. Ο τερματοφύλακας Ersin Destanoğlu δεν άφησε το γκολ κλωτσώντας τη στρογγυλή γωνία του Thelin στην μπάλα.

90 + 5. Στη μέση του Gökhan Töre στα δεξιά, ο Vida, ο οποίος ανέβηκε καλά στην περιοχή του πέναλτι, κλωτσάει την μπάλα από την κορυφή.

Ο Kasımpaşa κέρδισε τον αγώνα 1-0.