Νίκη για τον Άρη / 90 λεπτά Νικ!

Ο Άρης ήταν καλύτερος από την ΑΕΛ στον Κλεάντση Βικελίδη, κερδίζοντας 1-0 έως 39 πόντους. Η AEL έμεινε στην Art Tartara.

Σε καλή διάθεση, κυρίως με καλή συνεργασία από τον πυρήνα, ο Άρης δυσκολεύτηκε να βρει διαδρόμους ενάντια στην άμυνα της AEL “Kl. Bikelidis. ” Η ομάδα του Άκη Μαντζίου ξεπέρασε την αρχική δηλητηρίαση και σε πολλές περιπτώσεις απειλήθηκε, πρώτα Mancini և Gama και μετά Mateo Garcia. Στο 19ο λεπτό, ο τραυματισμός και η αντικατάσταση του Mancini αμφισβήτησε το αρχικό σχέδιο του Έλληνα προπονητή χωρίς μπερδεμένο αγώνα, αλλά ο Άρης συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες με τον Manos παραπάνω.

Ο στόχος, ωστόσο, προήλθε από τη στατική φάση, ειδικά από τη γωνία που πήρε ο Γκάμα στο 30ο λεπτό. Η μπάλα βρήκε το κεφάλι της Λάρισας στο πρώτο γκολ, έφτασε στο δεύτερο, πρότεινε το ανυψωμένο Ρόουζ, που περίμενε, και με επικεφαλής 1-0 από κοντά.

Οι «κίτρινοι-μαύροι» συνέχισαν να σπρώχνουν, χάνοντας μια άλλη μεγάλη ευκαιρία με τη Σάσα, ενώ στο ντεμπούτο της Ανλούκα Φέστα στον πάγκο της ΑΕΛ, ο Τέσλι προσπάθησε να παίξει αντεπιθέσεις, αλλά το σχέδιο δεν ήταν επιτυχές.

Στο δεύτερο μέρος, η σκηνή δεν άλλαξε καθόλου. Στην πραγματικότητα, ο Άρης σημείωσε το δεύτερο γκολ στο 50ο λεπτό ως αποτέλεσμα μιας προβολής από τον Μάνο μετά από ένα λάθος από τον Γκάμα, αλλά ο Δημητριάδης χτύπησε τον Καμπαράκη στο πλάι, ο Σιδηρόπουλος επιβεβαίωσε από το δωμάτιο VAR τις κάθετες γραμμές που έδειχναν τον επιθετικό πραγματικά γυμνό.

Ο υπόλοιπος χρόνος πέρασε χωρίς κάτι αξιοσημείωτο, οπότε το 1-0 είναι το τελικό αποτέλεσμα. Ο Άρης κέρδισε για δεύτερη συνεχόμενη φορά, ξανά 1-0 με αμυντικό γκολ, παραμένοντας στο κυνήγι για τη δεύτερη θέση. Αντίθετα, η AEL θα προσπαθήσει να την επανεκκινήσει στα επόμενα παιχνίδια της, αλλά σε μεταφορές.

Ο Άρης ήταν καλύτερος από την ΑΕΛ στον Κλεάντση Βικελίδη, κερδίζοντας 1-0 έως 39 πόντους. Η AEL παρέμεινε στην τέχνη Tartara.

Σε καλή διάθεση, κυρίως με καλή συνεργασία από τον πυρήνα, ο Άρης δυσκολεύτηκε να βρει διαδρόμους ενάντια στην άμυνα της AEL “Kl. Bikelidis. ” Η ομάδα του Άκη Μαντζίου ξεπέρασε την αρχική δηλητηρίαση και σε πολλές περιπτώσεις απειλήθηκε, πρώτα Mancini և Gama και μετά Mateo Garcia. Στο 19ο λεπτό, ο τραυματισμός και η αντικατάσταση του Mancini αμφισβήτησε το αρχικό σχέδιο του Έλληνα προπονητή, χωρίς μπερδεμένο αγώνα, αλλά ο Άρης συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες με τον Μάνο στην κορυφή.

Ο στόχος, ωστόσο, προήλθε από τη στατική φάση, ειδικά από τη γωνία που πήρε ο Γκάμα στο 30ο λεπτό. Η μπάλα βρήκε το κεφάλι της Λάρισας στο πρώτο γκολ, έφτασε στο δεύτερο, πρότεινε ο Ρόουζ, ο οποίος περίμενε, και με επικεφαλής 1-0 από κοντά.

Ο υπόλοιπος χρόνος πέρασε χωρίς κάτι αξιοσημείωτο, οπότε το 1-0 είναι το τελικό αποτέλεσμα. Ο Άρης κέρδισε για δεύτερη συνεχόμενη φορά, ξανά 1-0 με αμυντικό γκολ, παραμένοντας στο κυνήγι για τη δεύτερη θέση. Αντιθέτως, η AEL θα δοκιμάσει την επανάληψή της στα επόμενα παιχνίδια της, αλλά σε μεταγραφές.