Νίκη με πρωταγωνιστή το Βαλακάρι և πρώτη θέση

Στο τελευταίο πλαίσιο του γύρου «Α» του 26ου παιχνιδιού, η Πάφος κέρδισε μια πολύ δυνατή νίκη 3. 1 στον Ερμή. Ο κύριος χαρακτήρας της Πάφου είναι ο Όνι Βαλακάρι με δύο γκολ και ο Σάτε με ένα. Ο Onesiphorus Rusias βρήκε δίχτυα για τον Ερμή. Η Πάφος φτάνει τους 32 πόντους και θα ξεκινήσει από την 1η θέση στον Όμιλο Β στο στάδιο Β ‘. Ο Ερμής είναι ακόμα 24.

Η Πάφος άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό του αγώνα εναντίον του Seth. Ήταν το κόρνερ του Valakari, ο Arayuri έκανε το πρώτο σουτ, η μπάλα έφτασε στον Seyt, ο οποίος έστειλε την μπάλα στο δίχτυ του Kayke με μια νέα κεφαλιά.

Στο 16ο λεπτό, ο Ρούσιας έκανε μια επικίνδυνη στροφή στην περιοχή, δείχνοντας το VAR στην αρχή του γύρου, το χέρι του Κουίντα, οπότε δόθηκε ένα πέναλτι στο 20ο λεπτό του αγώνα. Ο Ρούσιας πήρε τη θανατική ποινή και έκανε 1-1 για τον Ερμή.

Στο 37ο λεπτό, ο Alvarez προσπάθησε να χτυπήσει έξω από την περιοχή, αλλά ο Kayke χτύπησε σκληρά από μια γωνία.

Στον αγώνα επιστροφής στο 58ο λεπτό, η Πάφος κέρδισε ένα πέναλτι πάνω από τον Χόλτιν Βά. Ο Βαλακάρι πήρε την ποινή εκτέλεσης, σημείωσε το γκολ, κάνοντας το σκορ 2-1.

Στο 61ο λεπτό, ο Va μπήκε στην περιοχή και χτύπησε, αλλά η μπάλα αναπήδησε και βγήκε από τη γωνία

Έντεκα λεπτά αργότερα, στο 72ο λεπτό, η Πάφος έχασε μια εξαιρετική ευκαιρία με ένα δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή με τον Aurelio, αλλά ο Kaike κατάφερε να μπλοκάρει.

Στο 85ο λεπτό, η Πάφος ουσιαστικά «εκκαθάρισε» την υπόθεση νίκης με άμεση παραβίαση του Ονί Βαλακάρη, η οποία έληξε 3-1 στα δίχτυα.