Νίκη με OVERTURN և JAMP με έξι για τον Ολυμπιακό.

Μια μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό στο σημερινό παιχνίδι με τη Σαλαμίνα στη Λάρνακα με σκορ 2-1, μια νίκη που φέρνει τον Ολυμπιακό πιο κοντά στη Δόξα στην έκτη θέση.

Πριν από τη Σαλαμίνα προηγήθηκε ο Οσί, μια απόλυτη ήττα από τον Ολυμπιακό, ακολουθούμενος από τον Σαλί Μάντσι.

Με αυτή τη νίκη, ο “Ολυμπιακός” έφτασε στην έβδομη θέση με 28 πόντους, ένας βαθμός πίσω από το “Δόξα”, που έχασε από την “Ομόνοια” σήμερα. Η Σαλαμίνα είναι τώρα στην όγδοη θέση με 26 πόντους.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ:

Ο Ολυμπιακός μπήκε στο παιχνίδι με επιθετική διάθεση, αλλά στο 3ο λεπτό του αγώνα η Σαλαμίνα είχε την πρώτη του ευκαιρία με τον Danilo, took αμέσως πήρε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα և μπορούσε να ανοίξει το σκορ με τις κλασικές ευκαιρίες που βρήκε, κυρίως με το ” εγκληματίας “Danilos. ,

Ένας στόχος που μπορούμε να πούμε ήταν αργά, αλλά σημειώθηκε στο 27ο λεπτό μετά το σουτ του Ossie, το οποίο «έδωσε» δικαιοσύνη σύμφωνα με την εικόνα των ομάδων μέχρι εκείνη τη στιγμή.

Και ενώ οι παίκτες της Βαροσιώτικης μπορούσαν ακόμη και να γιορτάσουν, ο Σάλι τερμάτισε το παιχνίδι με ισοπαλία στο 32ο λεπτό με ένα εξαιρετικά μακρύ σουτ, με και οι δύο ομάδες να πηγαίνουν 1-1 στο αποδυτήριο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε επίσης γρήγορα και με τις δύο ομάδες, ին στο 52ο λεπτό ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να είχε πετύχει μια πλήρη ήττα.

Ο Gustavo έσωσε το πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Ka από τον Χριστοφόρου, αλλά ο Weselowski έσπρωξε πίσω εντυπωσιακά, διατηρώντας το σκορ 1-1.

Από εκεί, ο ρυθμός παρέμεινε σχετικά γρήγορος, αλλά δεν είχαμε ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες. Η πρώτη πολύ καλή στιγμή για τη Σαλαμίνα μετά το χαμένο πέναλτι ήταν στο 73ο λεπτό, όταν ο Osey έκανε μια στροφή από τα δεξιά, αλλά ο Wagner δεν μπόρεσε να βάλει πόδι και να στείλει την μπάλα στο δίχτυ.

Και ίσως ο Gustavo έχασε το πλήρες πέναλτι, αλλά συνέβη στο 77ο λεπτό του αγώνα με τον Mancis.

Ο Σαντάνα γύρισε την μπάλα προς τα δεξιά και ο Έλληνας έφερε την ομάδα του προς τα εμπρός από κοντά.

Στο 84ο λεπτό, η Σαλαμίνα εξισορρόπησε τον Danilo με μια κεφαλιά, αλλά η σκηνή ελέγχθηκε από τη VAR, և το γκολ ακυρώθηκε επειδή ο παίκτης της Σαλαμίνας ήταν λίγο μπροστά από τους αμυντικούς όταν η μπάλα ήταν προς αυτόν.