Νίκη της Ερμής με τον MVP Russia

Ο Ερμής νίκησε τον Καρμιώτη 2-0 με τον Ν. PAPAS Group Famagusta-Return “στον αγώνα του 20ου γύρου του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Αραδίπου έφτασε τους 20 πόντους και η ομάδα των Πολεμιδιών παρέμεινε με 16 πόντους.

Στο πρώτο ημίχρονο, και οι δύο ομάδες είχαν τα καλά διαστήματα, έκαναν γύρους, αλλά 0. Πήγαν στο αποδυτήριο με σκορ 0, επειδή δεν μπορούσαν να βρουν γκολ.

Ο Ερμής κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 71ο λεπτό. Μετά το κόρνερ, η κεφαλιά χτυπήθηκε, η μπάλα κατέληξε στο δεύτερο τερματοφύλακα, όπου ο Ρώσος σταμάτησε και έφτασε στο 1-0.

Στο 88ο λεπτό, οι πτέρυγες σημείωσαν το δεύτερο γκολ, «κλείνοντας» τρεις πιθανούς πόντους. Στην αντεπίθεση, η Ρωσία έδωσε στον Κοβάτσεβιτς, ο οποίος βγήκε μόνος του εναντίον της Τούμπα, νικώντας τον 2-0, όπου ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Παρακολουθήστε τη συνάντηση ΕΔΩ ζωντανά!