Ντεμπούτο για τον Κάρο, νίκη για τον Γκόγκιτς

Ωστόσο, σε ορισμένες ευρωπαϊκές χώρες, το παράθυρο μεταφοράς δεν έχει τελειώσει. Επομένως, υπάρχει ακόμη χρόνος να δώσουμε.

Ένας από αυτούς που αναμένεται να αλλάξει την ομάδα είναι ο Ιωάννης Κωστής, ο οποίος έχει ήδη συμφωνήσει με τον Λεβαδάκο.

Πρόσφατα είχαμε επίσης υπογραφή μεταφοράς Aggelis Aggelis για τη Mariehamn. Αυτή η ομάδα εδρεύει στα νησιά Highland, όπου ομιλούνται μόνο Σουηδικά, αν και διοικητικά ανήκουν στη Φινλανδία.

Φυσικά, ας μην ξεχνάμε τη μεταφορά του Πιερού Σωτήρη στο Λουντογκόρετς και ο Κύπριος επιθετικός μετράει για να επιστρέψει στο γήπεδο.

Από εκεί, κάναμε το ντεμπούτο μας για τον Andreas Karo με το πουκάμισο Maritimo στο πορτογαλικό πρωτάθλημα, ενώ ξεχωρίζει το παιχνίδι του Alex Gogic εναντίον του Hibernian εναντίον του Aberdeen.

Αλλά ας δούμε τι έχουν κάνει οι συμπατριώτες μας που παίζουν έξω.

Αγγλία:

Ason Eason Δημητρίου, Χάρι Κυπριανού (Southend United). Ο αγώνας της Southund με τον Walsall για το πρωτάθλημα Ligue 2 έχει αναβληθεί.

Ruel Sotirio (Leighton Orient). Λόγω τραυματισμού, δεν ήταν στην ομάδα για τον εντός έδρας αγώνα ενάντια στον Κόλτσεστερ (0-0).

Έκτορας Κυπριανού (Leighton Orient). Τιμωρήθηκε και έφυγε από το παιχνίδι εναντίον του Κόλτσεστερ.

Nick Tsarulla (Crowley Town). Έμεινε έξω από την αποστολή στο Harrogate 3. Λόγω 1 ήττας εντός έδρας.

Άντριου Ελευθερίου (Ντάγκενχαμ) Το κλειδί στην ισοπαλία είναι 2. Παίζοντας 2 πόντους εναντίον του Wrexham.

Αντώνης Βασιλείου (Μπάρνετ). Στο τελευταίο παιχνίδι του Barnett στο Aldershot (ήττα 2-1), ο Κυπριακός άσος έμεινε εκτός αποστολής.

Ιταλία

Γρηγόρης Καστάνος ​​(Frosinone). Έπαιξε καθοριστικό ρόλο στη νίκη της Frosinone με 2-0 επί της Βενετίας. 1 ήττα εντός έδρας.

Αγάπιος Βρίκης (Κατάνια): Στο σπίτι της “Juve Stambia” η εκτός έδρας παρέμεινε στον πάγκο.

Πορτογαλία

Αντρέας Κάρο (Μαρίτιμο): Ο Κύπριος αμυντικός γιόρτασε το ντεμπούτο του με το “Maritimo” από τον πρωταθλητή “Sporting” 2. Στην ήττα με σκορ 0, αλλάζει στο 56ο λεπτό.

Marcus Edwards (Γκιμαράες). Ο αγγλοκυπριακός πτέρυγας ήρθε ως υποκατάστατο στο 82ο λεπτό της εκτός έδρας ισοπαλίας, 0-0 στη Μπενφίκα.

Ολλανδία:

Μιχάλης Ιωάννου (Ρόντα). Παρέμεινε στον πάγκο στο παιχνίδι εναντίον της δεύτερης ομάδας 5 του Eindhoven. 1 νίκη εντός έδρας.

Βέλγιο

Κωνσταντίνος Λάφης (Standard Liege): Έγινε κλειδί στο παιχνίδι ενάντια στο “Leuven” του Musa Al Tamari (1: 1). Έλαβε μια κίτρινη κάρτα στο 38ο λεπτό.

Ελλάδα

Νικόλαος Ιωάννου (Άρης). Παρέμεινε στον πάγκο στο παιχνίδι 2-0 εναντίον της ΑΕΚ.

Ιωάννης Κωστής (Ολυμπιακός). Ο Κύπριος μέσος αναμένεται να δανείζεται στον Λεβαδιακό, οπότε θα έχει την ευκαιρία να συμμετάσχει σε αυτό.

Νέστορας Μητίδης (Λεβαδάκος). Δεν χρησιμοποιήθηκε στο παιχνίδι εναντίον του Διαγόρα Ρόδου. Με σκορ 0.

Σκωτία:

Alex Gogich (Hibernyan). Το κλειδί για το “Aberdeen” στο σπίτι 2: Για νίκη με σκορ 0. Έλαβε μια κίτρινη κάρτα στο 53ο λεπτό.

Σλοβακία

Danilo Spoliarich (Zeblin Michalovce): Το πρωτάθλημα της Σλοβακίας έχει συνεχιστεί, ο επόμενος αγώνας του հաջորդ eb և eblin είναι το επόμενο Σάββατο (13/2) στην έδρα της Pohronia.

Βουλγαρία

Πιερός Σωτηρίου (Ludogorets). Ο Κύπριος επιθετικός γιορτάζει το ντεμπούτο του με ένα πουκάμισο “Ludogorets” στις 15 Φεβρουαρίου, στο παιχνίδι εναντίον του “Etari”.

Panagiotis Lucas, ian anis Gerolemu (Tsarsko Selo). Το βουλγαρικό πρωτάθλημα συνεχίζεται το επόμενο Σαββατοκύριακο, με τον Ars Arsko Selo να παίζει για την ΤΣΣΚΑ Σόφια στις 14 του μήνα.

Φινλανδία

Αγγέλης Αγγέλη (Mariehamn): Άλλαξε μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, όταν έχασε 3-0 από την Χάκα.

Αυστραλία:

Αντώνης Μάρτης (MacArthur). Αυτός 2: Δεν υπήρχε γηπεδούχος ομάδα με σκορ 2 εναντίον του Western Sydney Wanderers.

Νότια Κορέα

Valentinos Sielis (Busan I-Park): Το πρωτάθλημα δεύτερης κατηγορίας της Νότιας Κορέας αναμένεται να ξεκινήσει στις 27 Φεβρουαρίου.