Οι “βασίλισσες” ήταν οι πρώτοι που έπαιζαν σπορ

Η Robo Markets AEL είναι στην πρώτη θέση στην ομάδα τίτλων, η οποία θα κρίνει τον ΟΠΑΠ Α για τις γυναίκες. Η ομάδα του Στέλιου Masias εκδίκησε για την ήττα στον Α γύρο Α Στο πλαίσιο του 14ου αγώνα, στο τέλος του γύρου Α, κέρδισαν το “Apollo Property Gallery” 3-0 σε ένα ικανοποιητικό παιχνίδι.

Οι οικοδεσπότες εκμεταλλεύτηκαν πλήρως το σπίτι τους με և 33 πόντους για να ολοκληρώσουν τον πρώτο γύρο του Apollo Property Gallery με 30 πόντους. Τα «μπλε-κίτρινα» ήταν πολύ καλύτερα στα πρώτα δύο σετ, ειδικά στο δεύτερο, αλλά στο τρίτο προκάλεσαν τρομερό άγχος. Η γκαλερί ιδιοκτησίας Apollo ήταν κυρίαρχη μετά τη νίκη 14-21, αλλά εκείνη τη στιγμή οι «μπλε-κίτρινοι» ανησυχούν τρομερά, κερδίζοντας το σετ 29-27 μετά την προσθήκη επιπλέον πόντων, κλείνοντας τον αγώνα.

Το “Blues” ήρθε ισχυρό, δημιουργώντας μια διαφορά τριών πόντων 01-04 և 02-05. Οι «μπλε-κίτρινοι», ωστόσο, απάντησαν και πήραν το προβάδισμα 11-08. Τότε η συλλογή εξισορροπήθηκε με μια εναλλακτική πρωτοπορία Η Robo Markets AEL κατάφερε να κάνει +4 για να κερδίσει 25-22 στα 19-15 և 25, παρά το γεγονός ότι οι “μπλουζ” το μείωσαν στο 22-24.

Το ντέρμπι ήταν απόλυτα ισορροπημένο στο δεύτερο σετ 06-06. Η Robo Markets AEL, ωστόσο, πήρε τα πράγματα στα χέρια τους και πήρε το προβάδισμα 17-11, ασκώντας μεγάλη πίεση στα Blues. Το Gallery Gallery Apollon προσπάθησε να μειώσει το σκορ σε 19-13. Η Robo Markets AEL ήταν πολύ καλή στα τελευταία στάδια της σειράς, κερδίζοντας 23-13 25-16, αυξάνοντας το προβάδισμά της στο ντέρμπι 2-0.

Το Individual Gallery Apollon, χάνοντας 0-2, μπήκε στο τρίτο σετ με περισσότερο ενθουσιασμό και προχώρησε στο 03-06, ενώ ήταν ο ηγέτης του ρόλου όταν έγινε 05-13. Η ομάδα του G. Giapanis συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, αυξάνοντας το 14-21. Με μια μικρή σειρά 04-01, η Robo Markets AEL μείωσε -4 σε 18-22, και εδώ με φοβερό άγχος έφερε την βαθμολογία της συλλογής σε 24-24 επιπλέον πόντους. Το “Blue-Yellows” κέρδισε υπέροχα 29-27 στο 34 ‘և παιχνίδι 3. Με σκορ 0.

Robo Markets AEL (Σ. ΜΑΣΙΑΣ). Spyuru, Milka, Pechlivani, Pavlu, Stefanidi / Griban, Stedile – Libero: Kokki. – Αλλαγές. Κατσουνότο.

Γκαλερί Ακινήτων ΑΠΟΛΛΟ (Γ. ΓΙΑΠΑΝΗΣ): Λάμπρου, Βεντούρα, Λαύρουκ, Περέζ, Κωνσταντίνη, Ιορδανός-Λίμπερο: Χριστοφόρου. – Αλλαγές. Lefkiu, Vaneba.

Περάστηκε από το “KITION”

“KITION”. ΑΕΚ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. 0-3 (20-25, 11-25, 23-25)

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες της Νάπολης αγωνίστηκαν, αλλά τελικά πέρασαν από τη Λάρνακα και το KITION. Στο πλαίσιο του τελευταίου և 14ου αγώνα της κανονικής σεζόν, η ομάδα της Νάπολης νίκησε την ΑΕΚ 0-3, η οποία παρέμεινε στην 5η θέση με 09 πόντους.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες κέρδισαν, αλλά ήταν δύσκολο στο πρώτο και τρίτο σετ, όταν ο προπονητής Γ. Ο Νίκολας επέλεξε την περιστροφή. Η ομάδα προσφύγων βρίσκεται στην 3η θέση με 26 πόντους.

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες, που παίχτηκαν με μερικές αλλαγές, ήταν καλύτεροι στο πρώτο σετ, με προβάδισμα 06-13 և 13-21. Ωστόσο, η ΑΕΚ, η οποία δεν είχε τίποτα να χάσει με πολλές νεαρές γυναίκες, ξεκίνησε να γυρίσει το σετ στα 20-23 για να δώσει στη Νάπολη μια νίκη 20-25 έναντι 22΄.

Στο δεύτερο σετ ο Γ. Συνέχισε. Η περιστροφή του Νικολάκη όταν η ΑΕΚ απειλούσε և ήταν στο -09-10. Οι Ολυμπιακοί Αγώνες κατάφεραν να βάλουν την ποιότητα στο πάτωμα για να κλειδώσουν την προηγούμενη συλλογή, 09-18. Η ομάδα της Νάπολης ολοκλήρωσε το σετ στο 22, κερδίζοντας 11-25 στο σετ 0-2.

Στο τρίτο σετ, η ΑΕΚ προσπάθησε να φαίνεται απειλητική, με προβάδισμα 05-04. Οι Ολυμπιακοί Αγώνες, ωστόσο, δεν ήθελαν περιπέτειες, με αποτέλεσμα την 07-09. Το «κίτρινο-πράσινο», ωστόσο, πήρε το προβάδισμα ξανά με σκορ 15-13. Η ομάδα της Λάρνακας διατήρησε μια μικρή διαφορά σκορ 21-18, αλλά η ομάδα της Νάπολης έκανε το σετ 22-23 με σκορ 23-25 ​​στα 29, κερδίζοντας το σετ 0-3.

NPP (SS AGGARIDU / GEORGE). Hajipetru, Ulumberashvili, Stilianu, Charalambous, Larku, Dimitriou – Libero: 1. Μοσφιλιώτη, Λίμπερο 2: Ιακώβοφ – Αλλαγές. Πελεκάνου, Λευκαριτίου, Ιωανκάρου

ΟΛΥΜΠΙΑΔ Ν. (Γ. ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ): Χαραλαμπίδου, Μανιτάρου, Ντοντσούκ, Ιούντιμα, Πέτρου, Μουντρίτσκαγια – Λίμπερο: Κούτα – Αλλαγές: Σιάγια, Ντομπρασινόβιτς, Νικολάου, Χριστοφορίδου.

Κέρδος և νέοι

ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΟΡΘΩΣΗΣ MAR TS ΑΝΟΡΘΩΣΗ – UCLan Cyprus THOI AVGOROU 3-0 (25-17, 25-12, 25-12)

Η Ανόρθωση τερμάτισε καλύτερα στην κανονική σεζόν του Πρωταθλήματος Γυναικών ΟΠΑΠ Α. Στο πλαίσιο του 14ου αγώνα, η “Μεγάλη Κυρία” νίκησε άνετα την UCLan Cyprus THI Avgorou με 3-0 σετ και πήρε την 4η θέση με 19 πόντους.

Κέρδη ανόρθωσης – συμμετοχή πολλών νέων παικτών με την Έλενα με συμπλέκτη. Το UCLan Cyprus THI Avgorou έπαιξε το παιχνίδι του αλλά τερμάτισε στον γύρο Α με 14 ήττες.

Η Ανόρθωση κέρδισε το πρώτο σετ 25-17 19 19 U εναντίον της UCLan Cyprus THI Avgorou, η οποία ήταν ανταγωνιστική.

Στο δεύτερο σετ, η “Μεγάλη Κυρία” ηγήθηκε 12-04. Η “Ανόρθωση” με τους νέους και ταλαντούχους παίκτες της, που δείχνουν το ταλέντο τους, σχηματίστηκε 22-09 μέχρι τον τελικό 25-12 στις 19 στο σετ 0-2.

Η Ανόρθωση απέφυγε 11-03 στο τρίτο σετ με ταλαντούχους παίκτες στο γήπεδο. Το σετ επαινέθηκε για το γεγονός ότι η Ανόρθωση έκανε 22-10 եց κέρδισε 25-12 το 19 και το ματς – 3-0.

Το ANORTO ΕΙΝΑΙ (AL. BOSKOVIK). Ts Utsuki, Bratunhinna, Riala, emb embilla, Caetano, Charalambus. Libero: David, Libero 2: Αντόνιο. – Αλλαγές. Θεόδοτος, Χριστόδουλος.

Κύπρος UCLan THOI AVGOROU (Δ. ΖΥΜΑΡΑΚΗΣ): Λούκα, Υμαράκ, Χρήστου, Φασούλια, Μιχαήλ, Ευστατίου – Λίμπερο, Παπαδοπούλου. – Αλλαγές. Caryu, Αντόνιο.