Οι “Μάντσεστερ Σίτι” και “Τσέλσι” βγήκαν στον αέρα

Οι “Μάντσεστερ Σίτι” και “Τσέλσι” προκρίθηκαν χωρίς πραγματικά προβλήματα, χωρίς ιδρώτα. Η ομάδα του Pep Guardiola 3: Νίκησαν το Μπέρμιγχαμ 0-0, και οι Λονδρέζοι νίκησαν τον Μόρχαμ 4-0 για να εξασφαλίσουν ένα εισιτήριο στον επόμενο γύρο του FA Cup. Αποκλεισμός σοκ για το “Leeds”, το οποίο έχασε 3-0 από το “Crowley”.

Μόνο στο 8ο λεπτό ο Μπερνάρντο Σίλβα άνοιξε το σκορ για τους “πολίτες”, և δεν πέρασε πολύς καιρός πριν χτυπήσει ξανά, όταν στο 15ο λεπτό έκανε το σκορ 2-0. Στο 33ο λεπτό ο Phil Fontaine έκανε το τελικό σκορ 3-0, և “Μάντσεστερ Σίτι” προχώρησε στον επόμενο γύρο.

Από την άλλη μεριά, η Τσέλσι “έσπασε” τον Μόρχεμ 4-0, όταν ο Μάουντ έκανε το σκορ 1-0 στο 18ο λεπτό, ο Βέρνερ – 2-0 στο 44ο λεπτό, και οι Λονδρέζοι μπήκαν στο αποδυτήριο με ένα πλεονέκτημα δύο γκολ.
Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Hudson Odo έκανε 49 “3-0, και ο Haverts” 85 “η τελευταία πινελιά ήταν 4-0.

Ο Λιντς αποκλείστηκε – υπέστη σοκαριστική ήττα από τον Κρόουλι, ο οποίος έχασε 3. Με σκορ 0. Το πρώτο μέρος του αγώνα πέρασε χωρίς γκολ, ενώ στο 50ο λεπτό η ροή άνοιξε το σκορ, τρία λεπτά αργότερα ο Nainchan έκανε το σκορ 2-0, και στο 70ο λεπτό ο Tencliffe “έκλεισε” τα προκριματικά για την ομάδα του.

Ο Μπάρνσλεϋ εξασφάλισε επίσης ένα εισιτήριο για το Tranmir 2. Γιορτάζοντας τη νίκη 0-0, και το Μπρίστολ Σίτι επίσης 2: Προκρίθηκε με σκορ 1 στο παιχνίδι εναντίον του “Πόρτσμουθ”.

Λεπτομέρειες: Το πρόγραμμα του 3ου γύρου του Αγγλικού Κυπέλλου.