Οι μελλοντικοί Ολυμπιακοί Αγώνες προκάλεσαν νέα ζημιά στην Robo Markets AEL

Ν:Νίκη της ομάδας προσφύγων / Μεταφορτώθηκε σε 2ότι: θέση:

Πραγματοποιήστε λήψη της εφαρμογής PROTATHLIMA. ΕΔΩ Android για Android և ΕΔΩ για iOS

Ν:EAPOLIS / ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ: ΟΛΥΜΠΙΑ ΝΕΑΠΟΛΕΙΟΥ – Ρόμπο Αγορές: AEL 3-1 (25-21,25-16, 15-25, 25-22)

Η Robo Markets AEL υπέστη τη δεύτερη ήττα της σε τέσσερις ημέρες στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Το Σάββατο, η ομάδα της Νάπολης πέτυχε μια πολύ δυνατή νίκη με σετ 3-1, και σε περίπτωση τίτλου, έβαλε το «Ναυτικό» σε «πρόβλημα».

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες ανήλθαν σε 2ότι: θέση, ωστόσο, έχοντας τρία παιχνίδια περισσότερα από το Apollon Real Estate Gallery, ενώ μειώθηκε κατά ένα βαθμό από την Robo Markets AEL (είναι δύο παιχνίδια σύντομα).

Η Robo Markets AEL έχασε πέντε πόντους σε δύο παιχνίδια με τους Ολυμπιακούς Αγώνες και τώρα τρέχει. Η συνάντηση της Ανόρθωσης στο ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΟΜΟΝΙΔΗΣ την Τρίτη γίνεται «τελικός».

Το πρώτο σετ ήταν πολύ ενδιαφέρον όταν οι Ολυμπιακοί ήταν μπροστά στο 19-13, αλλά η Robo Markets μείωσε την AEL σε 24-21. Ωστόσο, στο πρώτο σετ του Γ. Νικολάκη, η καλύτερη ομάδα επικράτησε στο 25, 25-21, μπροστά από το σετ 1-0.

Η ομάδα της Νάπολης ξεκίνησε επίσης καλύτερα στο δεύτερο σετ, με προβάδισμα 07-04, εξασφαλίζοντας το ψυχολογικό προβάδισμα. Η Robo Markets AEL κατάφερε να μειωθεί σε 09-08 για τη Λεμεσό με μια σειρά από 04-02, και οι παίκτες του Στέλιου Μάσια κατάφεραν να ισοφαρίσουν 11-11. Οι Ολυμπιακοί Αγώνες πήραν ξανά το τιμόνι, προχώρησαν με σκορ +5 17-12, έλεγξαν τη συλλογή.

Η ομάδα προσφύγων κέρδισε το σετ, με προβάδισμα 21-15 και 23-16 (ο Χριστοφορίδου βγήκε στο πάτωμα) 23 ‘, κέρδισε 25-16, κάνοντας ένα σετ 2-0.

Ο Robo Markers AEL ξεκίνησε καλύτερα το τρίτο σετ, οδηγώντας 1-4 καθώς δεν είχε άλλη επιλογή από το να χάσει 2-0. Οι “Blue-Yellows” είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα 09-18, δημιούργησαν +10 11-21 (ο Katsunotu πέρασε στον αγώνα και ο Mudritskaya αποσύρθηκε για λίγο, passed ο Ντοντσούκ πέρασε), κράτησε τις αποστάσεις, κέρδισε 15- 25 σε 24 և μειωμένη 2-1 σετ.

Το “blue-yellows” ήρθε τόσο ισχυρό όσο το τρίτο στο τέταρτο σετ και προχώρησε με σκορ 01-04. Ωστόσο, το “μαύρο και άσπρο” φάνηκε να διαχειρίζεται καλύτερα τα δεδομένα – μειώθηκε σε 1, αλλά οι πρωταθλητές άφησαν ξανά το σκορ με τη σειρά 03-00 03-07.

Οι Ολυμπιακοί “συνέλεξαν” τη διαφορά 06-08 με τις Robo Markets, αλλά αποφεύγοντας το 10-15. Ωστόσο, οι Ολυμπιακοί Αγώνες ήταν αποφασιστικοί στη σειρά 08-02, κερδίζοντας 18-17 σε ένα πολύ ανοιχτό ντέρμπι. Ταυτόχρονα, ο G. Οι παίκτες του Νικολάκη αυξήθηκαν 21-17 και πήραν τη διαφορά της νίκης. Η ομάδα της Λεμεσού, ωστόσο, δείχνοντας το μάθημά της, μειώθηκε σε 21-19 և όλα ήταν ανοιχτά. Η σύντομη σειρά για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 02-00 έγινε 23-19, με την ομάδα προσφύγων να «αγγίζει» τη νίκη.

Η Robo Markets AEL μείωσε το προβάδισμα σε 2-24-22, αλλά οι Ολυμπιακοί Αγώνες κέρδισαν 37 ” 25-22, εξασφαλίζοντας μεγάλη νίκη χάρη στο σετ 3-1.

Ο:ΛΥΜΠΙΑΔΑ Ν. (Γ. ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ): Kudworth, Leonido, Hudima, Petru, Mudritskaya, Manitaru-Libero. Kuta – αλλαγές. Χριστοφορίδου, Ντοντσούκ

Αγορά ρομπότ AEL: (ΦΑ., ΜΑΣΙΑΣ): Pavlu, Stedile, Stefanidou – Griban, Spiru, Milka, Pechlivani – Libero 1 – Kokki, Libero 2 – Constantini. – Αλλαγές. Κατσουνότο.

Πόντοι ομάδας 1-4

1. Robo Markets AEL (15) 12-03 39-12 37:
  2. Ολυμπιάδα Ν. (17) 13-03 43-20 36:
  3. Ακίνητα Γκαλερί Απόλλωνα (14) 11-03 37-13 34
  4. Ανόρθωση (16) 07-09 26-30 21.