Ολυμπιακός – Ερμής. Η βασιλική πίτα κάθισε στο στόμα τους “X” i (vid)

Το Flawless Soup ήταν το πρώτο παιχνίδι του 2021 στο Πρωτάθλημα Cyta First Division. Οι “Ολυμπιακός” και “Ερμής” έδωσαν 0-0 στο “Μακάρεο” στο παιχνίδι που άνοιξε την κουρτίνα του 17ου παιχνιδιού του πρωταθλήματος.

Στο παιχνίδι, που πραγματοποιήθηκε μπροστά από δύο οικοδεσπότες σε αρκετούς γύρους, και οι δύο ομάδες απέτυχαν να επιτύχουν το επιθυμητό γκολ, κερδίζοντας έτσι πόντους. Με την άφιξη του Λεωνίδα Βοκόλου στον πάγκο του, ο Ολυμπιακός ήταν πιο απαιτητικός για το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, καταγράφοντας τις δύο πιο σημαντικές πιθανότητες του παιχνιδιού.

Στο 14ο λεπτό, ο Gino van Kessel εμφανίστηκε στη θέση σκοποβολής μετά το σουτ του Manzi, αλλά το σουτ από μικρή απόσταση ξεπέρασε την οριζόντια γραμμή του Kayke. Στο 61ο λεπτό, ο Pechlivanis απέφυγε τον Kayke από την πλάγια θέση, το έδωσε στον Kay, ο οποίος χτύπησε αργά, ενώ ο τερματοφύλακας του Hermes ήταν εκτός θέσης και η ευκαιρία του Ολυμπιακού δημιούργησε ένα κενό.

Στο 78ο λεπτό, το μαύρο και το πράσινο έμειναν με έναν παίκτη λιγότερο λόγω της απομάκρυνσης του Nemanja Miletic με μια δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ένα λεπτό αργότερα, ο διαιτητής, Μάριος Χριστοφόρου, έπρεπε να αποβληθεί (επίσης με μια δεύτερη κίτρινη κάρτα για να αποτρέψει τη Cindybee από την κράτηση του Mancis), αλλά δεν το έκανε.

Τα τελευταία δέκα λεπτά, ο Ερμής, παρά το αριθμητικό του πλεονέκτημα, δεν μπορούσε να απειλήσει στο σπίτι της Καράδας, γιατί εκτός από το σταυρό σουτ του Παντελή στο 90ο λεπτό, δεν μπορούσε να φτάσει στο έδαφος του αντιπάλου με φιλοδοξίες.

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην 6η θέση με 24 πόντους, ο οποίος παρέμεινε χωρίς νίκη για το τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι, ενώ ο «Ερμής» του Μαρίνου Σατσιάς συνεχίζει να προσθέτει έναν βαθμό στην τσάντα. Ο προπονητής της Κύπρου μετράει επτά ισοπαλίες και μία ήττα στον πάγκο, που έφτασε τους 17 πόντους.

Η ταυτότητα της συνάντησης

Ολυμπιακός (Λεωνίδας Βοκόλος). Karadais, Psaltis, Miletic, Nani, Manrique, Garoufalias, Gustavo da Costa (62 ′ Santana), Sali, Pechlivanis (79 ′ Sotiriou), Van Kessel (53 ′ Ka), Manzis.

Ερμής (Μαρίνος Satsias): Kaike, Dimitriou, Holt, Diaz, Gabriel (67 ′ Lemos), Meira, Sindibe (80 ′ Panteli), Kyriakidis (86 ′ Papatanasiuu), Kone, Kiprou (Γεωργίου), Ρωσία.

AVAR. Χαράλαμπος Γεωργίου.

Παρατηρητής διαιτησίας Κώστα Καπετάνιος.

ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΚΑΙ IVE ΣΤΟ

Έναρξη του αγώνα.

13 shot Το σουτ του Kone, ο Karadais μαζεύει εύκολα την μπάλα.

14: Μια τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Μαντζής πέρασε τη μπάλα στον Van Kessel, ο οποίος έστειλε την μπάλα από μικρή απόσταση πάνω από την οριζόντια γραμμή του Kayke.

38 ′ Pechlivanis: Η Sally έχασε τεράστιες ευκαιρίες καθώς ο Kaike έριξε πίσω τα δυνατά σημεία των δύο.

Ένα ισχυρό λάκτισμα από το Karadais της Meyra εμποδίζεται από μια διπλή προσπάθεια.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

55 ′ Καμία ευκαιρία στα πρώτα δέκα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου.

59R Η Ρωσία πήρε το σουτ από το εσωτερικό της περιοχής, σημειώνοντας ένα γκολ για τον Karaday, αλλά ο Κύπριος επιθετικός καθυστέρησε.

60 ′ Η Κύπρος χτύπησε το εξωτερικό του ποδιού, η μπάλα βγήκε.

61 Ο Pet Pechlivanis απέφυγε τον Kayke από το περιθώριο, το έδωσε στον Kay, ο οποίος χτύπησε αργά, και ενώ ο τερματοφύλακας του Hermes ήταν εκτός θέσης, έδωσε την ευκαιρία στον Ολυμπιακό.

78 ‘Ο Miletic αποστέλλεται για δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο “Ολυμπιακός” συνεχίζει με 10 παίκτες.

79 S Ο Sidibe αφαίρεσε τον Mancis από το πουκάμισο և έπρεπε να είχε σταλεί με μια δεύτερη κίτρινη κάρτα. Δεν τιμωρήθηκε από τον διαιτητή Μάριο Χριστοφόρου.