Ολυμπιακός – CSKA 74-75. Άγγιξε την αλλαγή του έτους, αλλά… (vid)

Ο Ολυμπιακός (11-15) 26-51 (23 ′) έχασε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας (17-8), παρακάμπτοντας το σκορ, αλλά ο Τζέιμς Άμες κέρδισε 2/3 με 2 “(74-75).

ΜΙ: ΤΣΣΚΑ Μόσχας είδα τον εφιάλτη να ζωντανεύει, αλλά σώθηκε από αυτόν Mike James Ames Με 2/3 χτύπημα, 2 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του αγώνα, κέρδισαν 74-75.

Στο 23ο λεπτό, το “κόκκινο και λευκό” επέστρεψε στο σκορ με σκορ 26-51, αλλά κατάφερε να αντιστρέψει την κατάσταση και να προχωρήσει με σκορ 75-74, χωρίς να τελειώσει τη δουλειά του.

ΜΙ: ολυμπιακός Αν και ξεκίνησε αρκετά καλά στην άμυνα, δεν μπόρεσε εύκολα να βρει έναν τρόπο να σκοράρει. Η ποιότητα των επισκεπτών το έκανε 5-8 μπροστά από τα πρώτα πέντε λεπτά. ΜΙ: Σλουκας: έκανα μερικά λάθη, ω Έλις απέτυχε σε δύο προσπάθειες επικοινωνίας և o Λαραντάκης πυροβόλησε συνεχώς άσκοπα. Αφ ‘ετέρου Βόιτμαν, Έιμς և: Μπιλιάρδο Αφού έπαιξαν ήρεμα, σημείωσαν εύκολα ένα γκολ κ.λπ. ΤΣΣΚΑ: οδήγησε 9-24 (10 ‘).

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όταν το “κόκκινο και λευκό” έπαιξε καλύτερη άμυνα, αλλά στην επιθετική γραμμή επέμειναν χωρίς λόγο (μετά την αποτυχία) το σουτ πίσω από τη γραμμή 6,75. ΜΙ: ΤΣΣΚΑ: ήρεμα և με απλό μπάσκετ βρήκε πρόσθετες λύσεις από τα ψηλά του (Feigtman, Eric) և βρέθηκαν στα σημεία +14 (15-29, 14 ‘). Η εικόνα άλλαξε για το χειρότερο για τον Πειραιά և καλύτερα για πιο κοντά ΤΣΣΚΑ: που μαζί του Λούντμπεργκ έφτασε στο +18 για να σκοράρει (21-39, 18 ‘).

Κάποιος θα μπορούσε να περιμένει από τους παίκτες του Μπαρτσόκα Μπαίνοντας στο δεύτερο ημίχρονο με ενθουσιασμό και αποφασιστικότητα, αλλά αυτό δεν συνέβη Έιμς αυξήστε τη διαφορά σε + 25 (26-51, 23 ‘). Τρία ίδια στάδια εκείνη τη στιγμή (κλοπή) μεξικάνικος, καλάθι: μεξικάνικος) βοήθησε τους οικοδεσπότες να βρουν τη σειρά 9-0 եց μειωμένη σε 35-51 (25 ‘). Αυτό ήταν το σημείο της αντεπίθεσης. ΜΙ: Βεζενκόφ από Σλούκα: εισήγαγε την εξίσωση λογαριασμού և o ολυμπιακός μειώθηκε σε 49-57 (30 ‘).

ΜΙ: ΤΣΣΚΑ: Βρήκαν γρήγορα μερικούς πόντους, αλλά οι «λευκοί» δεν τα παρατήρησαν, μειώνοντας τη διαφορά κατά τρεις βαθμούς σε τρεις βαθμούς Νυφη և καρφώνοντας το μεξικάνικος (62-65, 36 ‘): Ο “Πειραιάς” άλλαξε εντελώς την εικόνα του, ήταν μια άλλη ομάδα με τρεις πόντους Βεζενκόφ ήταν μπροστά 69-68 (38 ‘) ενώ ο James Ames απάντησε με τρίγωνο (69-71, 39’).

Διαδοχικές καλές άμυνες և καρφώστε τον Jean an Charles ήταν 72-71 (43 “για το τέλος) և o Εκτύπωση: με καλάθι και τραχύ 74-73. Για λήξη για 2,5 δευτερόλεπτα Σπανιούλης έκανε ένα λάθος προσπαθώντας να σκοράρει 3 πόντους և o Έιμς Έκανε το τελικό αποτέλεσμα με 2/3 χτυπήματα.

ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΑΤΙ? ΜΙ: ΤΣΣΚΑ: χτύπησε το 32% σε τρία σημεία αντί για μόλις 24% ολυμπιακόςΒρήκε 4 ασίστ (13-17) και 3 λιγότερα λάθη (16-13). Οι Ρώσοι κέρδισαν 23 πόντους.

ΛΑΜΒΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΜΙ: Βόιτμαν Με 14 πόντους և: Έιμς 15 πόντοι, 6 ασίστ և 4 λάθη.

Πέρασε ή δεν άγγιξεΔεν βοήθησαν Λαραντάκης, Εν Έμινς Κι: Έλις,

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΉΡΟ. ΜΙ: Μπολόμπο πρόσφερε 10 πόντους և 8 ριμπάουντ, πολύ καλό և Λούντμπεργκ Με 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ:Από το 5ο λεπτό ΤΣΣΚΑ: Ήταν λίγο ανήσυχος. Ο Ολυμπιακός μείωσε τη διαφορά σε 8 πόντους, αλλά δεν πέτυχε τίποτα άλλο.

ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ?Ολυμπιακός καθ ‘όλο το πρώτο ημίχρονο, ΤΣΣΚΑ: ολόκληρο το δευτερόλεπτο.

Το στάδιο της συνάντησηςΚαρφώνοντας την τρύπα δρομάκι Μπολόμπο από τη βοήθειά του Λούντμπεργκ που έγινε 23-41.

Δέκα λεπτά. 12-24, 26-44, 49-59, 74-75: