Ολυμπιακός – Red Star 94-79. Ξύπνησαν από έναν εφιάλτη (βίντεο)

Ο Ολυμπιακός (12-16) επέστρεψε στις νίκες αφού νίκησε τον Ερυθρό Αστέρι (7-21) 94-79. Καλή επίθεση μπάσκετ, αλλά ο αγώνας κέρδισε την άμυνα.

ΜΙ: ολυμπιακός Επέστρεψε από νίκες μετά από επτά συνεχόμενες ήττες ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Με 94-79. Η ομάδα του: Τζορτζ Λότζ Έπαιξε αρκετά καλό μπάσκετ στην επιθετική γραμμή, αλλά η διαφορά ξεκίνησε στο 28ο λεπτό (68-67).

Το “Red-Whites” ξεκίνησε τον αγώνα αρκετά καλά, με τρεις συνεχόμενους πόντους (և πόντους γενικά) Βεζενκόφ և: μεξικάνικος Αποδείχθηκε 13-6 (4 ‘) μπροστά. Μετά από αυτό Σλουκας: և: Spanulis (μπήκε από τον πάγκο) προσέφερε πολλές επιθετικές λύσεις, είτε δημιουργώντας είτε σκοράροντας, και το τρίμηνο έληξε 30-19.

Στη δεύτερη περίοδο, ήταν λογικό το ενδιαφέρον του να μειωθεί ελαφρώς ολυμπιακός και από την άλλη πλευρά o Ντόμπριχ μείωσε 36-32 (14 ‘) για την ομάδα του. Είναι ένα χαμηλό άλογο Μπαρτσόκα από Jean an Charles Προσφέρουν λύσεις στην κεντρική θέση της επιθετικής γραμμής, αλλά όχι στην άμυνα Κουζίτες να σκοράρει εύκολα (40-35, 16 ‘). ΜΙ: Σλουκας: αύξησε ξανά το ρυθμό և με τα καλάθια του o ολυμπιακός πήρε το προβάδισμα με 8 πόντους (48-40, 18 ‘).

Στην τρίτη περίοδο, το «κόκκινο και το λευκό» έδειξαν τις γνωστές αδυναμίες των δύο τελευταίων μηνών. Τα λάθη τους Σλούκα: և: μεξικάνικος, εξέπληξε τους Σέρβους με εύκολα σημεία 58-59, և μετά από πολύ καιρό οι ομάδες άλλαξαν συχνά τη διαφορά του σκορ (68-67, 29 ‘). Μια καλή άμυνα δύο λεπτών ήταν αυτό που «έτρεξε» τη σειρά 10-0 (78-67, 31 ‘).

ΜΙ: ολυμπιακός Σταμάτησε αποφασιστικά την αρνητική σειρά ήττας ը ο ρυθμός ήταν εντελώς ελεγχόμενος շնորհիվ χάρη στην άμυνα του և το γκολ βοηθά τη διαφορά 10 πόντων υπέρ του (82-72, 34 ‘) Φόνος:, Οι Σέρβοι προσπάθησαν ξανά να διεκδικήσουν τη νίκη, πλησιάζοντας στο 84-79 (37 ‘), αλλά το έμμεσο τρίγωνό του μεξικάνικος οι ελπίδες τους διαλύθηκαν.